Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74107 από chdimis
Απαντήθηκε από chdimis στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

love.bacardi έγραψε: χθες εβγαλα φωτο απο το πρωι που την εκαιγα μεχρι το βραδυ σημερα θα ξαναβγαλω οταν μαυρισει το τζαμι θα τις ανεβασω να δειτε διαφορα με την σομπα να καιει πανω απο 12 ωρες την ημερα


Αν μπορείς πες μας κιόλας σε ποιό πρόγραμμα την έχεις (ΗΡ22-?) και τι ρυθμίσεις έκανες στα καυσαερια στις σκάλες και τι κατανάλωση γιατί εγώ έχω σκόνη στα πλαινά στις 5 ώρες σε HP22-5 εχοντας ρίξει τα καυσαέρια στα 170 στην 1η σκάλα . Έχω δοκιμάσει AlfaWood.EcoLemn,Ecoplus με καλύτερο το Αλφα και χειρότερο με διαφορά το Ecoplus.Δεν δίνει φλόγα, δεν αποδίδει.

Δημήτρης
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74131 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
HP-22-3
τις ρυθμισεις μου τις εστειλε ο στοικον(κορυφη)
στιν 1 και στην 2 στο 180
3 210
4 220
5 230
και παλι δεν ξερω αν ειναι οκ οι ρυθμισεις μου
καλα θα ηταν να μας πει καποιος τι να δουμε τι να αλλαξουμε γιατι το αλλαζουμε αυτο με βαση το πελλετ που λενε πολλοι... εμενα τωρα που ''στεγνωνω'' τα πελλετ διπλα στην σομπα και στο ενα και στο 2 που την δουλευω καιει μια χαρα και η φλογα κιτρινη ωραια και το τζαμι πεντακαθαρο εκτος του λιγου κλινκερ δηλαδη σαν ενα μ,παλακι του πινπονκ μετα απο 13-14 ωρες καυσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75194 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
καλησπερα παιδια βοηθεια εκει που ειχα ησυχασει ξεκινησε παλι εκεινος ο θορυβος σαν να τριζουν 2 μεταλλα ή να ζοριζεται ο κοχλιας τι να κανω το αδειασα το πελλετ κοιταξα μεσα με τον φακο αλλα δεν φενεταιτιποτα τι να κανω??????????με σπαει τα νευρα κριτσ κριτσ κριτσ......θα το βαρεσω με την βαριοπουλα και πειρα και καινουργια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75215 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Σημερα εκανα καθαρισμα την HP22 που εχω στο μαγαζί για πρωτη φορά βγαζοντας τον βερμικουλίτη. Πρεπει να γινεται μια φορά στην μεση του χειμώνα και μια στο τελος της περιοδου. Η μερα ηταν η κατάλληλη μια και λογου ηλιου είχα 20 βαθμους μεσα στο μαγαζι χωρις να την ανάψω.







Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75252 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Καλησπέρα

Με αφορμή την επισκεψή μου σήμερα σε ενα ελαιοτρβείο μου γεννήθηκε η απορία ,, Μπορεί η σομπα μου (HP24) να κάψει πυρήνα , επεξεργασμένο η μή ;

Ποια η γνώμη σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75282 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

akapsali έγραψε: Καλησπέρα

Με αφορμή την επισκεψή μου σήμερα σε ενα ελαιοτρβείο μου γεννήθηκε η απορία ,, Μπορεί η σομπα μου (HP24) να κάψει πυρήνα , επεξεργασμένο η μή ;

Ποια η γνώμη σας

Αν έχει λήξει η εγγύηση, δοκίμασε και πες μας...!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.169 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ