Ravelli R70: καίει καλαμπόκι;

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8985 από mitsos
Ravelli R70: καίει καλαμπόκι; δημιουργήθηκε από mitsos
εχω μια r 70 της ravelli και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο τους χρηστες γνωριζει αν η σομπα μου μπορει να λειτουργησει καιγοντας σπυρι απο καλαμποκι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9286 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Ravelli R70: καίει καλαμπόκι;
κανε ενα μειγμα απο 10κιλα πελλετ και 3 καλαμποκι και ανακατεψε το καλα.
μετα ριξετο για καψιμο και δες πως συμπεριφερετε.
Ποσο εχει το καλαμποκι τωρα?
ειναι φθηνοτερο τωρα απο το πελλετ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9336 από mitsos
Απαντήθηκε από mitsos στο θέμα Ravelli R70: καίει καλαμπόκι;
βασικα επειδη φετος προκειτε να καλλιεργισουμε καλαμποκι γι'αυτο ρωταω οχι για να αγορασω!!!
απ' οτι ακουω σε συζυτησεις καποιων οι οποιοι εχουν λεβητες πελλετ το χρησιμοποιουν μισο μισο το θεμα ομως δεν ειναι το μειγμα πως θα γινει, εγω απλα ρωταω συγκεκριμενα για την σομπα την αεροθερμη αν καιει μην κανουμε καμια ζημια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10298 από apyr199
Απαντήθηκε από apyr199 στο θέμα Ravelli R70: καίει καλαμπόκι;
Tο καλαμπόκι είναι προορισμένο κυρίως για ζωοτροφή.Με τη χρήση του καλαμποκιού για παραγωγή βιοκαύσιμου δημιουργήθηκε μεγάλο πρόβλημα στις αναπτυσσόμενες χώρες.Είναι ανήθικο αυτό που χρησιμοποιείται για τροφή,να το θες για να κινήσεις το αυτοκίνητο σου και κατ΄επέκταση για να ζεσταθείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #11771 από arel
Απαντήθηκε από arel στο θέμα Ravelli R70: καίει καλαμπόκι;

apyr199 έγραψε: Tο καλαμπόκι είναι προορισμένο κυρίως για ζωοτροφή.Με τη χρήση του καλαμποκιού για παραγωγή βιοκαύσιμου δημιουργήθηκε μεγάλο πρόβλημα στις αναπτυσσόμενες χώρες.Είναι ανήθικο αυτό που χρησιμοποιείται για τροφή,να το θες για να κινήσεις το αυτοκίνητο σου και κατ΄επέκταση για να ζεσταθείς.


Οι εν λόγο χώρες είναι και αναπτυσσόμενες και αναλώσιμες.ηθικό,ανήθικο ότι και να λέμε οι ΗΠΑ εφόσον το βαρέλι του αργού διατηρείτε στα 100$ κι άνω έχουν απεξάρτηση 98% από έξω προμηθευτές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #11815 από tasosp
Απαντήθηκε από tasosp στο θέμα Ravelli R70: καίει καλαμπόκι;

apyr199 έγραψε: Tο καλαμπόκι είναι προορισμένο κυρίως για ζωοτροφή.Με τη χρήση του καλαμποκιού για παραγωγή βιοκαύσιμου δημιουργήθηκε μεγάλο πρόβλημα στις αναπτυσσόμενες χώρες.Είναι ανήθικο αυτό που χρησιμοποιείται για τροφή,να το θες για να κινήσεις το αυτοκίνητο σου και κατ΄επέκταση για να ζεσταθείς.

και ειναι ηθικο να μου αγοραζουν 15 λεπτα το καλαμποκι? το οποιο μετα πουλανε 40 κ πανω? κ εγω να τρεχω να ψαχνω πελετ με 30 λεπτα? δεν καιω καλυτερα το καλαμποκι μου κ ας ειναι οτι θελει

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sta1, sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ