Χρώμα και ποσότητα στάχτης

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172477 από Vatsounia
Γεια σας!
Αγόρασα πριν λίγες μέρες μια (μεταχειρισμένη) αερόθερμη σόμπα. αυτός που την αγόρασα την είχε περίπου ένα μήνα αλλα αγορασε μεγαλύτερη και μου είπε οτι δεν κατείχε και πολλά απο τις ρυθμίσεις και οτι σε αυτό το φόρουμ θα μπορούσα να βρώ βοήθεια. Το μοντέλο της σόμπας είναι tmc pu206.
Μέσα από το εγχειρίδιο χρήσης πρόσπαθησα να ρυθμίσω τον αέρα και την ποσότητα πέλλετ αλλά δεν νομίζω να την ρύθμισα σωστά. Παρατήρησα ότι το χρώμα της στάχτης είναι σκούρο καφέ, όπως του ελληνικού καφέ και η ποσότητα που αφήνει είναι περίπου 2-3 γεμάτες χούφτες άνα 2 μέρες.
Το πελλετ που χρησιμοποιώ είναι το  Schweighofer Pellet Hot Material
Εψαξα εδω, βρήκα 2 θέματα για την συγκεκριμένη σόμπα αλλά δεν βρήκα κάτι για να μου λύσει τις απορίες. 
Εγω πιστέυω οτι είναι θέμα ρύθμισεις. Το σπίτι είναι 50 τ.μ. και δεν ανεβάζει πάνω από 23.5 βαθμούς. Έχει καλές μέρες και πιάνει αυτους τους βαθμούς. Αν πιάσει κρύο η παγωνία δεν νομίζω να με ζεστάνει! (Το σπίτι είναι παλιό χωρίς κουφώματα)

Αναμενω για την πολύτιμη βοήθεια και συμβουλές σας
Last edit: 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Vatsounia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172478 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γράψε ένα εμαιλ σου αν θες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172479 από Vatsounia
Απαντήθηκε από Vatsounia στο θέμα Χρώμα και ποσότητα στάχτης
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ