Πρόβλημα με σόμπα ecoline

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172011 από Σοφια21
Πρόβλημα με σόμπα ecoline δημιουργήθηκε από Σοφια21
Καλησπερα σας και καλή χρόνια.Μόλις σήμερα μου δημιούργησε πρόβλημα η σόμπα που έχω μάρκας My therm Ecoline (TE) 10kw.Την έχω εδώ και Τρις μήνες περίπου και λειτουργούσε άψογα.Σήμερα στα ξαφνικά μου έβγαλε θέμα.Αποτι είδα και στο εγχειρίδιο υπάρχει υπερθέρμανση δεξαμενής/βλάβη αισθητήρα.Πηρα τηλ τον ανθρωπο από οπου την αγόρασα μου έδωσε κατευθύνσεις για το τι να κάνω και μου ειπε να την ξανα βάλω σε λειτουργία.Με το που την εβαλα μετά από ώρα πάλι το ίδιο θέμα.Αποτι μου ανέφερε ειπε ότι μπορεί να είναι η από τα πελλετ η λόγο διακοπή ρευματος(η αλήθεια είναι ότι έπεσε η τάση καναδυο φορές).Μου ανέφερε το ενδεχόμενο αλλαγής του αισθητήρα αν ξαναγίνει.
Και ρωτώ είναι τόσο ευαίσθητη;Μπορώ να κάνω κάτι εγώ η θα την κάνω χειρότερα;
Συγγνωμη και αν ακούγομαι κάπως...αλλά Εινσι η πρώτη φορά που έχω σόμπα τέτοιου είδους.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Επισυνάπτω και το μυνημα που έχει βγαλει μήπως βοηθησει.
Επίσης κάνει και έναν ήχο..σαν αλάρμ
Αν πχ βγαλω την μπριζα για να μην ακούγεται θα υπάρχει θέμα η να την αφήσω έτσι όπως έχει;
Και πάλι σας ευχαριστώ!!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172012 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με σόμπα ecoline
Πάτα το on/off λίγα δευτερόλεπτα και στο πίσω μέρος έχει το θερμοστάτη ασφαλείας.βγαλε το μαύρο καπάκι και πάτα το μπουτον που έχει πεταχτεί.βαλε μπροστά τη σόμπα και δες αν στο ξανακάνει.πιλλες φορές ο θερμοστάτης ασφαλείας κολλάει και χαλάει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172013 από Σοφια21
Απαντήθηκε από Σοφια21 στο θέμα Πρόβλημα με σόμπα ecoline
Ευχαριστώ γιε την άμεση απάντηση.Θα το κοιτάξω και θα ενημερώσω!!Να στε καλά!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172088 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με σόμπα ecoline
Τελικά οκ με το αλλαρμ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172089 από Σοφια21
Απαντήθηκε από Σοφια21 στο θέμα Πρόβλημα με σόμπα ecoline
Καλημερα σας!
Να σας πω την αλήθεια φοβήθηκα να το πειράξω..Εδώ και 4 μέρες άναβε κανονικα(αν και η φλόγα ήταν δυνατή πάντα δεν ανεβοκατέβαινε όπως έκανε στην αρχή).Σήμερα όμως που την άναψα εκει που πήρε μπροστά άρχισε να γεμίζει καπνό μέσα και στα ξαφνικά το πέταξε και άρχισε να ανάβει...Από ότι είδα και στον τοίχο μου έβγαλε κάτι σαν υγρα...Υπάρχει περίπτωση να θέλουν τα μπουριά καθάρισμα..;;;Τόσο νωρίς;;;Από ότι έχω ακούσει στις συγκεκριμένες δεν θέλει συχνά..
Επίσης όλες αυτές τις τέσσερις μέρες μετά το θέμα που προανέφερα άρχιζε μέσα να βγάζει λίγο λιγο καπνό..από ότι εβλεπα από το τζαμί.
Περιμένω να ανοίξει και ο ανθρωπος που την πηρα για να τον πάρω τηλ να δω τι Θα μου πει.Όταν τον είχα πάρει όταν ξεκίνησε το θέμα μου ειπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μπορώ να την ανάβω κανονικά μέχρι να πάρει απάντηση από το εργοστασιο(θα έστελνε μυνημα μου ειπε).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #172090 από Σοφια21
Απαντήθηκε από Σοφια21 στο θέμα Πρόβλημα με σόμπα ecoline
Επίσης πάτησα να την κλείσω και αυτό που κάνει είναι να ανάβει και να σβήνει από μόνη της.
Εκεί που σταματάει η φλόγα μετά από λίγα λεπτά ξανα δινει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ