Πρόβλημα καύσης palladio scozia 20cm

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171415 από Sakis1980
Είμαι νέο μέλος κ έχω ένα πρόβλημα με την σόμπα πέλλετ που διαθέτω.την έχω 6 χρόνια κ δούλευε χωρίς πρόβλημα.φετος μου κάνει κάτι τρελά κ δεν ξέρω τι να κάνω.εχω ανοίξει μοτέρ,σωληνώσεις,πίσω από χώρο καύσης και είναι όλα καθαρισμένα. 1.οταν την ανάβω πολλές φορές γεμίζει άσπρο καπνό κ αργεί να πάρει.αλλες φορές παίρνει κατευθείαν χωρίς ίχνος καπνού. 2.μου έβγαζε failure depress όποτε ήθελε κ μου έσβηνε.αλλες φορές δούλευε κανονικά!έφερα τεχνικό,άλλαξα τον πρεσοστατη αλλά πάλι τα ίδια,μέχρι που τον βραχυκύκλωσε κ δουλεύει χωρίς πρεσοστατη. 3.την δουλεύω στο 1 κ μου καιει μισό τσουβαλι πέλλετ στο 6ωρο με ρύθμιση 0.8.η θερμοκρασία στο state stove φτάνει τους 230 βαθμούς κ σβήνει safety thermal.σαν να την δουλεύω στο τέρμα! 4.το τζαμί μαυρίζει και βγάζει μαύρο καπνό η άσπρο.αναλογα τα κέφια της!!!ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ γιατί μου έρχεται να την πετάξω στην θάλασσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171416 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δεν πεταμε ποτε τη συσκευη!!!!!!!!!!εχεις πολυπλοκα προβληματα και θελουν ενα ενα.1ο πιεσσοστατης ΔΕΝ ΑΦΑΙΡΟΥΜΑΙ ΠΟΤΕ ΔΙΚΛΕΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ(ΚΟΡΔΟΝΙ ΣΤΡΑΒΗ ΠΟΡΤΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝη ΧΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΠΟΙΕΣΗ ΚΑΙ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΤΡΥΠΙΟ ΕΝΩΣΕΙΣ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑΙΡΑΠΣ ΣΦΡΑΓΙΖΟΥΜΕ ΣΩΛΗΝΕΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ.ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΡΜ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΠΑΣΚΑΛ)ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΑ Ο ΓΥΠΑΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ???Η ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ ΓΕΦΥΡΩΜΑ??????????????????????????(ΦΙΛΕ ΦΩΝΑΖΩ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΔΙΟΤΙ 23 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!(2ο ΟΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΡΕΛΛΕΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΝΕ ΛΑΘΟΣ(ΣΤΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ)Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ -ΑΕΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ????3οΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΣΚΑΛΑ 1 ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ (Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΧΑΜΗΛΗ!!!!!ΑΝ ΔΙΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΑ KW ΜΕ ΤΙΣ 5 ΣΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΣΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΠΟΣΑ KW ΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ!!!!!!π.χ 10kw;5=2 kw Η ΣΚΑΛΑ!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ 10 KW ΚΑΙ ΟΧΙ 2KW?????ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΕΚΛΕΙΝΕΣ ΤΗ ΒΑΝΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ??? Ο Χ Ι ΕΙΧΕΣ ΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ΙΣΧΥ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΖΕΣ ΤΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ!!!ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΒΑΦΕΙΣ!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΓΛΟΥΡΟΥ??? 3οΜΑΥΡΟ ΤΖΑΜΙ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!!!!!ΘΕΜΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ!!!!!!ΚΑΛΟ ΠΕΛΛΕΤ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΟΧΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΠΕΛΛΕΤ ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΚΑΥΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΥΚΩΝΕΙ Η ΦΛΟΓΑ ΣΤΡΩΤΗ ΔΥΝΑΤΗ Ο Χ Ι ΚΑΝΤΗΛΙ !!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΕΣ Ο ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ???????????ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΒΑΛΤΗ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΤΗ ΜΟΥ ΛΑΜΙΑ!!!!!!!ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ¨¨¨ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΑΡΠΑΧΤΗΚΑ¨¨¨ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗ ΛΥΣΗ Τ Ζ Α Μ Π Α ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ Π Λ Η Ρ Ω Σ Ε Ι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!ΔΕΣ ΕΔΩ www.facebook.com/kostas.pixas
Last edit: 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.050 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ