ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171234 από Ντορις
Απαντήθηκε από Ντορις στο θέμα ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ
Καταρχας κοπελα ειμαι!Κατα δευτερον την σομπα μας την τοποθετησε αυτος που την αγορασαμε,και δεν μας ειπε τιποτα
Γενικοτερα δεν εχω ιδεα απο αυτα ουτε για τις ορολογιες που λετε,για αυτο σας λεω χρειαζομαι καθοδηγηση!Μην βαρατε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171235 από Still
Απαντήθηκε από Still στο θέμα ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ

Ντορις έγραψε: Καταρχας κοπελα ειμαι!Κατα δευτερον την σομπα μας την τοποθετησε αυτος που την αγορασαμε,και δεν μας ειπε τιποτα
Γενικοτερα δεν εχω ιδεα απο αυτα ουτε για τις ορολογιες που λετε,για αυτο σας λεω χρειαζομαι καθοδηγηση!Μην βαρατε


καταρχας με συγχωρεις, για το ''φιλε''.. δε ηξερα.
δευτερον, σε καμια περιπτωση δε ''βαραμε'' και μαλιστα εσενα...
τα εχω με τον μαστορα που εκανε την εγκατασταση, με αυτον πρεπει να τα εχουμε ... κι εμεις .. κι εσυ.

παμε παλι απο την αρχη:
ΣΕ ΟΛΕΣ τις σομπες πελλετ, ειναι απαραιτητος κανονας η σωστη καμιναδα, η οποια πρεπει να εχει...
--- ικανο υψος, πανω απο 3 καθετα μετρα (το αναφερει το εγχειριδιο, αν το εχεις)
--- ικανη διατομη, ο,τι δινει ο κατασκευαστης και αναλογα με το υψος, ισως να μεγαλωνει λιγο και η διατομη
--- ελαχιστα, εως καθολου οριζοντια τμηματα και ελαχιστες ως καθολου γωνιες και μαλιστα 45 μοιρων.
οσο λιγοτερα εχεις απο αυτα, τοσο το καλυτερο
--- παροχη φρεσκου αερα απο το εξωτερικο του σπιτιου, για να εχεις καλη καυση του πελλετ
--- ΤΑΦ καθαρισμου της καμιναδας, καθως το στερεο καυσιμο που καις, αφηνει καταλοιπα τα οποια φραζουν την καμιναδα
και ανεβαζεις μεγαλη θερμοκρασια καυσαεριων και σπαταλας ενεργεια , δλδ πετας χρηματα

και παλι με συγχωρεις αν σε ενοχλησε η προηγουμενη αναρτηση μου, αλλα με εξοργησε ο μαστορας
Last edit: 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Still.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS, meletis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171238 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ
ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΣΟΥ NTORIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171240 από Ντορις
Απαντήθηκε από Ντορις στο θέμα ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αν θελετε στειλτε μου και ενα τηλεφωνο επικοινωνιας στο εμαιλ,θα χαρω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171241 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ
δες εμαλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171449 από panagos7
Απαντήθηκε από panagos7 στο θέμα ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΟΥ
Καταρχήν να ξέρεις ότι οι Palladio είναι ΣΟΜΠΑΡΕΣ!Ο λόγος που σου μαυρίζει το τζαμί είναι γιατί αυτές οι σόμπες εκμεταλλεύονται την θερμοκρασία του θαλάμου κυρίως στο πάνω μέρος.Γι αυτό έχουν μια μικρή σχισμή πάνω και πίσω σε σχέση με τις υπόλοιπες του εμπορίου που έχουν πιο πολύ κενό στο πάνω μέρος και γίνεται καλύτερη απαγωγη.Και οι καλύτερες ρυθμίσεις να γίνουν να ξέρεις ότι σε 4 ώρες το τζαμί έχει μαυρίσει!
Last edit: 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν by panagos7.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ