Θέλω τη βοήθεια σας

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165437 από Palmer e
Απαντήθηκε από Palmer e στο θέμα Θέλω τη βοήθεια σας
Μια που το θέμα είναι θέλω τη βοήθεια σας, ας κάνω εδώ μια ερώτηση που έχω.
Κυκλοφορούν στο εμπόριο αισθητήρες θερμοκρασίας χώρου με μακρύ "καλώδιο". Θέλω να έχω τον αισθητήρα μακριά από τη σόμπα γιατί έτσι πως είναι τώρα λειτουργεί μονίμως σε έκο μοντ. Μπορεί ο αισθητήρας να αντικατασταθεί με ενα απλό θερμοστάτη χώρου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165438 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Θέλω τη βοήθεια σας
Βάλε ένα πιο μακρύ καλώδιο στον υπάρχον αισθητήρα. Αν η σόμπα σου υποστηρίζει λειτουργία με εξωτερικό θερμοστάτη χώρου γίνεται.
Ο αισθητήρας δεν μπορεί να αντικατασταθει με εξωτερικό θερμοστάτη ,δηλαδή να βγάλεις τον αισθητήρα και στην ίδια υποδοχή να βάλεις τον εξωτερικό θερμοστάτη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Palmer e

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165439 από Palmer e
Απαντήθηκε από Palmer e στο θέμα Θέλω τη βοήθεια σας
Τον προεκτείνω με ενα οποιοδήποτε καλώδιο? Ενα 2Χ1 ή 2Χ0,75 είναι ΟΚ? Δεν ξέρω αν η σόμπα υποστηρίζει εξωτερικό θερμοστάτη. Δεν βρίσκω κάτι στο μανουαλ.
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165440 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Θέλω τη βοήθεια σας
Ο θερμοστάτης (το μαύρο δάκρυ) μπορεις να τον κανείς προέκταση έως και 1 μέτρο μακρυά με καλώδιο 2χ0.50 η και διπλό πλακέ φωτιστικου..Δεν μπορεις στη ΘΕΣΗ του να βάλεις εξωτερικό θερμοστατη που κλείνει ανοίγει επαφή διότι το δάκρυ ειναι στην ουσία μια αντίσταση που μεταβάλλεται απο την θερμότητα και ανάλογα την μεταβολή δίνει τις πληροφορίες στη κάρτα του κοντρολερ.Δεν λειτουργεί σαν διακόπτη οπως ο θερμοστάτης χώρου.νομιζω οτι δέχεται εξωτερικό θερμοστατη αλλα πρεπει να δω το σχέδιο του κοντρολερ να σου πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165441 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Θέλω τη βοήθεια σας
Και κάτι άλλο για να μην το κόβεις και κανείς ενώσεις βγαλτο απο τη πλακέτα βαλε εκει το καινούργιο καλώδιο και μετα μεταξύ τους ένωσε τα με μια κλεμμα να πας πιο μακρυά .να εχεις βγάλει το ΦΙΣ απο τη ΜΠΡΙΖΑ οταν ανοίξεις το πίσω καπάκι.αν χρειαστείς κάτι πες μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165442 από Palmer e
Απαντήθηκε από Palmer e στο θέμα Θέλω τη βοήθεια σας
ΟΚ το φαντάστηκα ότι δεν γίνεται στην ίδια θέση. Ηλεκτρολογικό σχέδιο του κοντρολερ δεν έχω.
Σε φωτό είναι αυτός. Έχει και ρημοτ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ