Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164907 από Yannis
Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15 δημιουργήθηκε από Yannis
Καλησπερα εχω αυτη τη σομπα κ εχει γραψει 4500 ωρες λειτουργιας χωρις προβλημα.Περυσι αλλαξα το μοτερ καυσαεριων μονο κ μονο γιατι εκανε θορυβο.Ολα δουλευαν τελεια.Φετος αφου την ειχα καθαρισει μια χαρα την αναψα κ μου βγαζει προβλημα Ε5.Αφου αναψει κανονικα κ μετα απο 20 λεπτα λειτουργιας κανει σαν να αρχιζει καθαρισμος (ενω δεν αναγραφει στην οθονη την ενδειξη καθαρισμος αλλα γραφει σταθεροποίηση) ανεβαζει στροφες παραπανω το μοτερ καυσαεριων κ αμεσως μετα μολις παει να γυρισει στις κανονικες στροφες το μοτερ καυσαεριων μου βγαζει την ενδειξη Ε5 κ σβηνει.Τι μπορει να ειναι?Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Yannis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164910 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15
Φιλε το αλλαρμ αυτο ειναι οτι εχει επεμβει ο πρεσσοστατης και εχασε υποπιεση. δες το πρεσσοστατη αν το σωληνακι ειναι βουλωμενο και εκει που μπαινει στο μοτερ καυσαεριων η οπου το παει να ειναι καθαρο.αν πορτα δεν σφραγιζει το κορδονι η καμιναδα να μην ειναι καλα σφραγισμενη η βουλωμενη.η το μοτερ για καποιο λογο δεν μπορει να επιταχυνει.διαβασε και εδω www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=60572&Itemid=384
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164914 από Yannis
Απαντήθηκε από Yannis στο θέμα Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15
Ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω κ θα απαντησω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164916 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15
Επειδή την πάτησα και εγώ με παρόμοιο πρόβλημα,μετά από το γενικό καθάρισμα έβαλα το σωληνάκι στον πρεσοστάτη σε λάθος υποδοχή (είχε 2 υποδοχές ).Τσέκαρε και αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164917 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15
Σημάδεψε πριν ότι βγάζεις έχει θέση ο αισθητήρας πίεση υποπίεση θέση στη θέση που μπαίνει το σωληνάκι.ολοι εκεί την πατάνε μετά από καθαρισμους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164928 από Yannis
Απαντήθηκε από Yannis στο θέμα Ε5 σε σόμπα πέλλετ Grace Nb-P15
Εμένα εχει ενα σωληνάκι ο πρεσοστατης.Δεν καθαρισα καθολου τον πρεσσοστατη.Απλα κοιταξα οτι εχει 3 καλωδια στο φις.κ οτι εχουν ξεφτυσειωεκει που κανει γωνια η βαση του πρεσσοστατη.παραγγειλα ενα καινουριο σαν αυτόν www.master-therm.com/product_detail.jsp?prdId=00010235&extLang= κ θα βαλω το παλιο μοτέρ πανω να δω αν κανει τα ίδια.Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Yannis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ