Πρόβλημα κακής καύσης πέλλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163300 από xristos818
Έχω εδω και μερικους μηνες την αεροθερμη σομπα πελλετ QLIMA FIORINA 90 και εχω το εξης προβλημα: Λογω ελλειψης αποθηκευτικου χωρου αγοραζω λιγα τσουβαλια την φορα, παντα απο τον ιδιο προμηθευτη παντα ποιοτητας A1 με πιστοποιηση ΕΝplus και η σομπα μου τη μια δουλευει χωρις προβλημα και την αλλη μαυριζει το τζαμι στο μισαωρο, μπουκωνει το δοχειο καυσης και μου αφηνει ακαυτο πελλετ στο σταχτοδοχειο. Δεν ξερω αν φταιει η σομπα ή το πελλετ, ή ο τροπος που τη δουλευω. Αν μπορειτε να βοηθησετε θα το εκτιμουσα. Στελνω φωτο για να καταλαβετε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163301 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Πρόβλημα κακής καύσης πέλλετ
πριν κανεις οτιδηποτε επιβαλλεται ενας καλος καθαρισμος ολης της σομπας και της καμιναδας ...προσοχη σε καποιες σομπες υπαρχουν κρυφα σημεια που πρεπει ν αφαιρεσεις καποιες βιδες για να καθαρισεις .
το επομενο αλλαζεις μαρκα πελλετ και προσοχη στην αποθηκευση απ τον προμηθευτη ...η αλλαζεις δοκιμαστικα και προμηθευτη ...το πελλετ που βλεπω στην φωτο φαινεται να εχει δημιουργησει σε καποιους προβληματα ...αν μετα τον καθαρισμο συνεχιζει τα ιδια ...μας ξαναλες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163303 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Κανε αυτα που σου ειπε ο Δημητρης πιο πανω και γραψε το εμαιλ σου να μιλησουμε το απογευμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163307 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Πρόβλημα κακής καύσης πέλλετ
Βλέπω καλά; Έχει στραβώσει η λαμαρίνα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163394 από xristos818
Απαντήθηκε από xristos818 στο θέμα Πρόβλημα κακής καύσης πέλλετ
Κώστα το email μου εινα Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Καθαρισα καλα τη σομπα και συνεχισα να καιω το ιδιο πελλετ γιατι μου εχει μεινει. Το προβλημα συνεχιζει. Αν ρυθμισω την εξαγωγη καυσαεριων να δουλευει λιγο πιο ψηλα θα βοηθησει; Η σομπα ειναι μαρκας QLIMA FIORINA 90, αγορα απο leroy merlin. Γενικα εχουν βγει καλες ή εχουν αντιμετωπισει κι αλλοι προβληματα σαν το δικο μου.
Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163395 από xristos818
Απαντήθηκε από xristos818 στο θέμα Πρόβλημα κακής καύσης πέλλετ

Ακόμα μια ερώτηση. Αυτό το πέλλετ είναι καλό για σόμπα; Παραθέτω φωτογραφία
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by xristos818.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ