Επιλογη φιλτρου νερου για αεροθερμη πελλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160556 από PavlosB
Είμαι ανάμεσα στο φίλτρο της εταιρείας Moschalis και ένα πιο απλό.
Η σόμπα είναι master therm 11KW
Τι προτείνετε;


Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PavlosB.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160559 από Tzortz
τιμες ,εχουμε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160561 από kosi
Λοιπόν φιλε το φίλτρο του μοσχαλι είναι κατά κράτος ανώτερο κραρτουσε τουλαιστον 85% τα καυσαέρια το έχω 3χρονια τώρα,φέτος άλλαξα το φίλτρο που έχει μέσα και βλέπω ότι κάνει καλύτερη δουλια περιπου 95% το κατάλαβα γιατί καθαρίζω το καπέλο μια φορα την εβδομάδα και δεν έχει και πολύ βρωμιά πριν κάθε τρις μέρες με χειρότερη βρωμιά για καθαριζμα μόλις έρθουν τα καλά κρύα θα σου βγάζει ατμό πολύ ατμό.Το αλλο που δείχνεις στην φωτό το είχα και αυτό κρατάει πολιιι λιγότερα καυσαέρια 40% θα έλεγα. Αυτά όλα με σόμπα λέβητα 21 κβ με την μικρή που είχα αεροθερμι του μοσχαλι δεν είχα σοβαρό προβλιμα.Προτού βάλω τα φίλτρα και να αλλάξω την αεροθερμι σε λέβητα είχα έναν ντενεκέ από τυρί σαν φίλτρο έφτιαχνε και αυτό λίγο δουλειά κρατούσε τις στάχτες και λίγα καυσαέρια...Αμα εχής σοβαρό πρόβλημα με τους γείτονες και δεν θέλεις να γίνει το μπαλκόνι σου μαύρο γιατί θα γίνει σου προτείνω του μοσχαλι. Εσύ αποφασίσεις γιατι τα λεφτά είναι αρκετά..
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kosi. Αιτία: 1
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PavlosB

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160562 από kosi

Tzortz έγραψε: τιμες ,εχουμε?

Αν δεν κάνω λάθος του μοσχαλι κάνει 300.και το άλλο το βρίσκεις 70με 120 δεν είμαι και σίγουρος έχω να ασχοληθώ τρια χρονια με το θέμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160563 από PavlosB
Του Μοσχαλη κοστίζει 280 ευρώ κομπλέ με το κιτ καμιναδας το άλλο 150 χωρίς μπουρια είτε αυτό της φώτο είτε το απλό που είναι φθηνότερο και βάλω βανες και φλοτερ. Επομένως η διαφορά δεν είναι τεράστια, δεδομένο ότι θέλω σχεδόν μηδενική καπνα. .
Σε ευχαριστώ kosi για τις πληροφορίες. Τρεις ερωτήσεις ακόμη :
Σχετικά με τον θόρυβο της αντλιας πως πάει του Μοσχαλη; (μένω σε πολυκατοικια).
Και από θέμα αντοχής της αντλιας;
Όπως επίσης με τα πολλά κρύα τι κάνεις με το νερό στο δοχείο; μπαίνει κάποιο αντιπαγωτικο;
Μια φώτο της σύνδεσης σου θα βοηθούσε
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PavlosB.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160564 από kosi

PavlosB έγραψε: Του Μοσχαλη κοστίζει 280 ευρώ κομπλέ με το κιτ καμιναδας το άλλο 150 χωρίς μπουρια είτε αυτό της φώτο είτε το απλό που είναι φθηνότερο και βάλω βανες και φλοτερ. Επομένως η διαφορά δεν είναι τεράστια, δεδομένο ότι θέλω σχεδόν μηδενική καπνα. .
Σε ευχαριστώ kosi για τις πληροφορίες. Τρεις ερωτήσεις ακόμη :
Σχετικά με τον θόρυβο της αντλιας πως πάει του Μοσχαλη; (μένω σε πολυκατοικια).
Και από θέμα αντοχής της αντλιας;
Όπως επίσης με τα πολλά κρύα τι κάνεις με το νερό στο δοχείο; μπαίνει κάποιο αντιπαγωτικο;
Μια φώτο της σύνδεσης σου θα βοηθούσε

Από θόρυβο στα δυο μετρα δεν το ακουσ,απο αξιοπιστία φέτος νόμιζα ότι χάλασε η αντλία η το τροφοδοτικό τελικά είχε θέμα η ένωση από το τροφοδοτικό στην αντλία,την σβήνω κατά τις δώδεκα με μια το βραδάκι στα πολύ κρύα μου πάγωνε το φίλτρο από επάνω μια λεπτή φλούδα θα έλεγα θυμάμαι ότι κάποιος έβαζε αντιπαγοτικο αλλα δεν προλαβαίνει να παγώσει όλο το φίλτρο του λαειστον όχι στο κιλκίς που είχε καλά κρύα πέρσι..Φωτογραφίες μετά από τόσα χρονια στο forum ακόμα δεν έχω βαλι θα προσπαθήσω το βραδακι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PavlosB

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ