ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΑΕΡΟΘΕΡΜΕΣ ΣΟΜΠΕΣ CALOR 6.5-8.5-12.5KW

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158111 από georgegk
ευχαριστω και καλο βραδυ. οτι πειραξω θα το κανω μετα το τελος του χειμωνα σιγουρα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180043 από gianniss
Κώστα θα ήθελα σε παρακαλώ πολύ αν είναι εύκολο και μπορείς ,να μου στείλεις τις ρυθμίσεις παραμέτρων στο κρυφό μενού για σόμπα πελετ ATENA 80 CARIS .
Δεν μπορώ να τις βρω πουθενά και δεν ξέρω να τις αναζητήσω στα Ιταλικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180044 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΖΗΤΑΣ ΣΤΟ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗ ΠΗΡΕΣ Η ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΝΑ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙ??ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΟΥΝ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ **ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ**!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180046 από gianniss
Την αγόρασα από το πρακτικές και ήρθε ένας τεχνικός και την ρύθμισε . Ήταν πληρωμένος στην τιμή αγοράς της σόμπας . Απλώς ήθελα να έχω της εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά ήθελα να παίξω με τις κρυφές ρυθμίσεις στο Α9 μέχρι να βρω τις ιδανικότερες και ποιο οικονομικές για το σπιτη μου. Πιστεύω η κάθε σόμπα ανάλογα την ικανότητα της και το χώρο που πρέπει να ζεστάνει πρέπει να ρυθμίζετε διαφορετικά για να έχει την κατάλληλη απόδοση και οικονομια . Το καλό είναι ότι οι μάστορες κάνουν μια ρύθμιση στα γρήγορα και φεύγουν .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180047 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ *ΜΑΣΤΟΡΑ* ΚΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝΕ ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΤΑ ΜΑΝΙΟΥΑΛ!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ !!!ΞΑΝΑΦΩΝΑΞΕ ΤΟΝ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ **ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟΝ** ΝΑ ΣΤΗ ΦΤΙΑΞΕΙ .ΤΖΑΜΠΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ!!ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΜΕ ΟΜΩΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν - 1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180048 από gianniss
Εντάξει επειδή ασχολούμαι με υπολογιστές τα κατάφερα τελικά . Ο τρόμπας ο τεχνικός μου είχε ανεβασμένη την ροή του πέλλετ , με αποτέλεσμα να καίω 2 τσουβαλάκια πέλλετ την ημέρα , 😱ακόμα και στο επίπεδο ένα(1) και να έχω 30 βαθμούς χωρίς να αντέχω . Χαμήλωσα την ροή του πέλλετ και έπεσε στους 24 βαθμούς (εκεί που ήθελα) και έπεσε η κατανάλωση στο 1 τσουβάλι . Θα χαμηλώσω λίγο τους ανεμιστήρες στα χαμηλά επίπεδα και θα μειώσω το πέλλετ στο ξεκίνημα την σόμπας γιατί μου μαυρίζει το τζαμί στο άναμμα και θα είναι κομπλέ. Κατά τα άλλα τεχνικός ... (τα έβαλε όλα τα επίπεδα στο 1.6" και ίδια ισχύ ανεμιστήρα και εντάξει ) . 
Last edit: 1 Χρόνος 1 Μήνας πριν by gianniss.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ