Αγορά αεροθερμη σομπα Πελλέτ goodfire cristal 8kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158437 από dimlyk
πολυ φορα πηρες :)
το πουρακι ειναι αισθητηρας θερμοκρασιας και καλα θα κανεις να τον καθαρισεις
ομοια εχει κι ενα αισθητηρα στην εισαγωγη του αερα καυσης που ειναι αισθητηρας ρτοης και θελει κι αυτος ενα καθαρισματακι .... οι αλλοι αμα σ απασχολησουν θα το καταλαβεις :)
ο ενας εχει σχεση με την θερμοκρασια της δεξαμενης κι ο αλλος ειναι αισθητηρας υποπιεσης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158438 από geodag

dimlyk έγραψε: πολυ φορα πηρες :)
το πουρακι ειναι αισθητηρας θερμοκρασιας και καλα θα κανεις να τον καθαρισεις
ομοια εχει κι ενα αισθητηρα στην εισαγωγη του αερα καυσης που ειναι αισθητηρας ρτοης και θελει κι αυτος ενα καθαρισματακι .... οι αλλοι αμα σ απασχολησουν θα το καταλαβεις :)
ο ενας εχει σχεση με την θερμοκρασια της δεξαμενης κι ο αλλος ειναι αισθητηρας υποπιεσης

Φιλέ μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση... Τέτοιο πουρακι έχει σίγουρα και στην εισαγωγή?? Γιατί δεν βρήκα κάτι τέτοιο στην εισαγωγή!! Εν το μεταξύ αυτό της εξάτμισης μου ξεκολλήσε από το σημείο στήριξης του και το ξανά κόλλησα με λίγη φλατζοκολλα λες να έχει θέμα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158439 από geodag

dimlyk έγραψε: πολυ φορα πηρες :)
το πουρακι ειναι αισθητηρας θερμοκρασιας και καλα θα κανεις να τον καθαρισεις
ομοια εχει κι ενα αισθητηρα στην εισαγωγη του αερα καυσης που ειναι αισθητηρας ρτοης και θελει κι αυτος ενα καθαρισματακι .... οι αλλοι αμα σ απασχολησουν θα το καταλαβεις :)
ο ενας εχει σχεση με την θερμοκρασια της δεξαμενης κι ο αλλος ειναι αισθητηρας υποπιεσης

Φιλέ μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση... Τέτοιο πουρακι έχει σίγουρα και στην εισαγωγή?? Γιατί δεν βρήκα κάτι τέτοιο στην εισαγωγή!! Εν το μεταξύ αυτό της εξάτμισης μου ξεκολλήσε από το σημείο στήριξης του και το ξανά κόλλησα με λίγη φλατζοκολλα λες να έχει θέμα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158441 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Βγαλε το σωληνακι διαφανο υποπιεσης και φυσιξε το(σημαδεψε τη θεση στον αισθητηρα εχει 2 θεσεις μην το βαλεις λαθος)τον αισθητηρα με το καλωδιο στην καμιναδα καθαρισε τον με ενα νωπο πανι(αυτος ελενχει αν αναψε αν εχει υπερθερμανη καυσαεριων και γενικα ασφαλεια).αλλοι αισθητηρες δεν τους πειραζεις.καλο καθαρισμα στη σομπα και χωρο καυσης και βαλτη μπροστα.τελικα ποσο τη πηρες ετσι για την ιστορια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158442 από geodag
Ευχαριστώ κωστα... Την πήρα 400€ μαζί με ινοξ καμινάδα.... Απλά είδα ότι στον αισθητήρα που είναι στο δοχείο πέλλετ εκτός από τον αισθητήρα έχει και ένα άλλο το οποίο έχει 2 αναμονής για να μπεί κάποιο Φις το οποίο δεν υπάρχει στην σόμπα δεν ξεκουμπωσε κάτι δλδ...Θα βγάλω φωτό όταν μπορέσω για να καταλάβεις....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158459 από geodag
Σαν τιμή καλή είναι ή πιάστηκα κορόιδο??
Και μία ερώτηση παιδιά έχω αρκετό θόρυβο κάθε φορά που γυρίζει ο κοχλιας... Να ρίξω wd40 και μετά σπρέι γράσο στο ρουλεμάν του??
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by geodag.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ