Πρόβλημα με Kalor

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157883 από Argiris1986
Πρόβλημα με Kalor δημιουργήθηκε από Argiris1986
Καλησπέρα έχω μια σόμπα της Κalor και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα, πρίν απο ένα μήνα έκανα το απαιτούμενο service. Exθές άναψε πάλι η ένδειξη service και η φλόγα είναι τεράστια όχι όπως δουλεύει κανονικά! Μπορείτε να μου πειτε πώς να την κάνω reset και τι χρειάζεται για να επανέρθει στην κανονική λειτουργία? Παρακάτω σας παραθέτω εικόνες της σόμπας και του πάνελ.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157886 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με Kalor
Πατα set και με δεξι βελακι πας settings technic πατας set και με αριστερο πανω το κρατας πατημενο και βαζεις Α9 κωδικο και πατας set. με δεξια βελακια πας reset alarm και set.με αριστερο βελακι πανω βαζεις κωδικο 55 και set.γραφει DONE(εγινε και μηδενισε).δοκιμασε αυτο το τροπο και αν δεν ειναι ετσι και βγαζει ut01 ut04 δες το βιντεο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157891 από Argiris1986
Απαντήθηκε από Argiris1986 στο θέμα Πρόβλημα με Kalor
Ok ευχαριστώ πολύ....θα το δοκιμάσω αύριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157892 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με Kalor
οσο αφορα για το θεμα λειτουργιας μηπως εχεις πειραξει ρυθμισεις και δεν τις εχεις γραψει πριν τις αλλαξεις?αν τις εχεις γραψει ξαναπερνα τες κατι θα εχεις αλλαξει στο ταισμα και στην ταχυτητα μοτερ καυσαεριων η κατι αλλο.ψαξτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157919 από Argiris1986
Απαντήθηκε από Argiris1986 στο θέμα Πρόβλημα με Kalor
Oχι δεν εχει πειραχτει κάτι, δεν ήξερα να μπώ στο μενόύ κατ αρχήν. Τώρα έκανα αυτό που μου είπατε για το service αλλά ενώ μου γράφει done κατευθείαν ξαναβγάζει το service.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157923 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με Kalor
Κατα τον ιδιο τροπο που μπηκες μεσα στο μενου και εκανες ρεσετ πιο κατω θα βρεις και το μενου RESET PAR-TIME μπες και βαλε και εκει τον κωδικο 55 (θα γραψει DONE) και μετα δες αν το ξαναβγαλει.αν ξαναβγει ξανα κανε μηδενισμο το RESET ALARM(το πρωτο).αν δεν πιασουν αυτα μιλα μετα με την εταιρια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ