Ρυθμιση εξαγωγης καυσαεριων και τεχνικες ρυθμισεις

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157686 από guss84
Καλησπερα σε ολη την ομαδα κ να εχετε ολοι υγεια! Εχω μια σομπα kalor lara12 10,10kw εχω το εξης προβλημα ειμαι στον 4ο οροφο κ εχω την σομπα διπλα σε μπαλκονοπορτα περιπου 40 εκ αποσταση με πορτα δε γινοταν να μπει αλλου...
Ολα καλα μεχρι εδω,καποιες φορες αρκετα συχνα οταν εχει δυνατο αερα βλεπω την φλογα να την ρουφαει μεσα η κουπα για 1-2" κ καθως επανερχετε κανει ενα πουφ κ μου πεταει καπνο απο τους σωληνες που βγαζει ζεστο αερα η μπορει κ να ειναι απο την επανω πλευρα της πορτας που ειναι πολυ κοντα με τους αεραγωγους...τι προτεινετε???Εγω ειμαι νεος στις πελλετ αλλα το παλευω,καποιος μου ειπε να αυξησω λιγο την ενταση καυσαεριων αλλα ολα τα εγχειριδια που εχω λενε για το μενου UT4 μονο για τεχνικους κ δεν λεει ουτε τιμες ουτε τι ειναι τι? Την βοηθεια σας ευχαριστω πολυ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157694 από dimlyk
αερα για καυση περνεις μεσα απ το σπιτι η απ εξω...η καμιναδα πως ειναι?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157696 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Σου εχω απαντησει στο αλλο θεμα που εχεις βαλει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157698 από guss84
Φιλε μου αερα περνω απο μεσα προς το παρων..η καμιναδα ειναι ως εξης με το που βγαινει ο σωληνας συνδεσης σομπας-καμιναδας φ80 εξω ενα καθετο ταφ φ130 κ 1 μετρο κ 30 εκατοστα σωληνα καθετο 2 γωνιες κκαπελο.....Κωστα θα σου απαντησω στο αλλο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157702 από dimlyk
δοκιμασε μ ενα αντιανεμικο καπελακι κι ασε τις ρυθμισεις προς το παρον κι ισως κανα μετρο καμιναδα ακομα να βοηθαγε ...προσδιορισε παντως απο που μπαινει ο καπνος στον χωρο
αυτες τις δυο γωνιες στο καπελο δεν τις καταλαβα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157722 από guss84
Εγώ νόμιζα ότι ο καπνός βγαίνει από τους αεραγωγούς αλλά μού είπαν ότι πιθανότατα είναι από το πάνω μέρος της πόρτας κ το φυσάει ο αεραγωγός,σε έλεγχο που εκανα ανοίγοντας την πόρτα πάνω πάνω που σφραγίζει είδα λίγο μαυρίλα, κ με καπέλο δοκίμασα κ επιπλέον μπουρι να φτάσει 2 μέτρα+ πάλι τα ίδια.. Καμινάδα θα στείλω φωτο

Στάλθηκε από το Lenovo K50-t5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ