Viviana plus προβλημα με καπνο μεσα στο σπιτι

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158078 από nikolas
Σωστά λέει ο DIMITRIS 11 δεν ανάβει στον χρόνο που πρέπει και γεμίζει με πελλετ το ποτήρι καυσης και κάποια στιγμή κάνει έκρηξη και εκτονώνεται η κάπνα από την είσοδο του αέρα, την αεροκουρτινα,το κορδόνι και γιαυτό εκείνες της φορές έχεις και μαύρο τζάμι. Η γιατριά είναι σωστή ρύθμιση κατά την ώρα της εναυσης με το συγκεκριμένο πελλετ που καίμε ώστε να έχουμε επιτυχία εναυσης 100%. Πολλές σόμπες έχουν πριν το μοτέρ καυσαερίων θάλαμο εκτόνωσης και δεν το βλέπουμε έντονα. Άλλα λίγο πολύ συμβαίνει σε όλες της σόμπες. λίγο η υγρασία λίγο η ποιότητα λίγο οι ρυθμίσεις φταίνε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158085 από tasos la
Έχοντας τσεκάρει όλα τα υπόλοιπα, οι εκδοχές του dimitris 11 και του nikolas μου φαίνονται πολύ λογικές! Το πιο έντονο πρόβλημα είναι πραγματικά κατά την έναυση και κυρίως το πρωί που την έχω ρυθμίσει να ανάβει αυτόματα και δεν την έχω καθαρίσει πριν. Οπότε βρίσκει ήδη στάχτη έτοιμη να τη σκορπίσει! Την τελευταία εβδομάδα που έχω αλλάξει πέλλετ βλέπω μεγάλη διαφορά και στην έναυση και στην καύση γενικώς! Ίσως το προηγούμενο να μην ταίριαζε στις ρυθμίσεις ή να ήταν και κακής ποιότητας.
Πάντως σας ευχαριστώ πολύ όλους που ανταποκριθήκατε με τόσο ενδιαφέρον!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ