Viviana plus προβλημα με καπνο μεσα στο σπιτι

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157448 από dimlyk
οι ανεμιστηρες αυτοι δεν εχουν στατικη οποτε μπορει να μειωθει αρκετα ο αερας με πιθανη συνεπεια την υπερθερμανση της σομπας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157910 από tasos la
Καλησπέρα και πάλι! Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί σήμερα είχα πάλι τα ίδια! Ξύπνησα το πρωί (έχω ρυθμίσει τη σόμπα να ανάβει μια ώρα πριν ξυπνήσουμε για να ζεστάνει λίγο) και το σπίτι ήταν γεμάτο στάχτη στον αέρα! Τα πάντα μαύρα! Ρώτησα ένα τεχνικό στην περιοχή και μου είπε ότι μάλλον έχει γεμίσει πολλή στάχτη η καμινάδα. Έβγαλα όλες τις σωληνώσεις, τις καθάρισα, μέχρι που τις έπλυνα κιόλας και καθάρισα και το μοτέρ. Φοβάμαι όμως ότι πάλι το ίδιο συμβαίνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Μήπως έχει τρυπήσει; Πώς μπορώ να το καταλάβω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157917 από aaaffers
Να ρωτησω και εγω κάτι, έχεις προσέξει αν η καμινάδα σου ειναι κολλητά με άλλες καμινάδες π.χ. τζακίων;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157937 από tasos la
Δεν υπάρχει καμιά άλλη καμινάδα κοντά, ούτε σόμπας ούτε τζακιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157940 από giokaspart

tasos la έγραψε: Καλησπέρα και πάλι! Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί σήμερα είχα πάλι τα ίδια! Ξύπνησα το πρωί (έχω ρυθμίσει τη σόμπα να ανάβει μια ώρα πριν ξυπνήσουμε για να ζεστάνει λίγο) και το σπίτι ήταν γεμάτο στάχτη στον αέρα! Τα πάντα μαύρα! Ρώτησα ένα τεχνικό στην περιοχή και μου είπε ότι μάλλον έχει γεμίσει πολλή στάχτη η καμινάδα. Έβγαλα όλες τις σωληνώσεις, τις καθάρισα, μέχρι που τις έπλυνα κιόλας και καθάρισα και το μοτέρ. Φοβάμαι όμως ότι πάλι το ίδιο συμβαίνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Μήπως έχει τρυπήσει; Πώς μπορώ να το καταλάβω;


Το πρόβλημα σου είναι μάλλον στη σύνδεση της εξόδου καυσαερίων από τη σόμπα με το μπουρί και περισσότερο πιθανό μετά από εκεί, σε κάποια σύνδεση ή υπάρχει κάποια μικρή τρύπα. Σε κάθε περίπτωση μετά τον ανεμιστήρα εξαγωγής καυσαερίων.
Αν υπήρχε θέμα μέσα στη σόμπα νομίζω θα σου έβγαζε κάποιο αλάρμ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157958 από tasos la
Όσο πιο πολύ βλέπω τη σόμπα τόσο πιο πολύ καταλαβαίνω πώς δουλεύει. Θέλω κι εγώ να πιστεύω πως δεν είναι κάτι μέσα στη σόμπα. Σήμερα κάποιος μου είπε την εκδοχή ότι το πέλλετ έχει υγρασία και γι' αυτό συμβαίνει όλο αυτό. Υπάρχει άραγε αυτή η περίπτωση;;;;;;; Αύριο θα πάρω άλλο πέλλετ να δω.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ