Viviana plus προβλημα με καπνο μεσα στο σπιτι

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158031 από tasos la
Έχεις δίκιο ίσως για την υγρασία στο πέλλετ. Το να είναι όμως κακής ποιότητας παίζει; Τι προβλήματα θα μου έβγαζε;
Έχω βάλει και φλάτζες και αλουμινοταινία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158038 από PAPADAKIS

tasos la έγραψε: Έχεις δίκιο ίσως για την υγρασία στο πέλλετ. Το να είναι όμως κακής ποιότητας παίζει; Τι προβλήματα θα μου έβγαζε;
Έχω βάλει και φλάτζες και αλουμινοταινία


Σε αυτή την περίπτωση θα είχες πολλή στάχτη μέσα στη σόμπα,παρουσία κλίνκερ στο τασάκι καύσης και σπηλαίωση ή κόλλημα του πέλετ στο σιλό και στον κοχλία.
Τσέκαρες είπες το υαλοκόρδονο μήπως θέλει αλλαγή...
Στον λέβητα μου το μόνο σημείο που τυχόν μου βγάζει λίγη στάχτη είναι εκεί που είναι ο μοχλός αυτοκαθαρισμού των tubes. Μήπως έχει και η σόμπα σου μοχλό ή λεβιέ αυτοκαθαρισμού;;;
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PAPADAKIS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158059 από tasos la
Η αλήθεια είναι ότι κατά διαστήματα στο τασάκι καύσης υπήρχαν δείγματα κλίνκερ. Δηλ. πολλές φορές έβρισκα στο τασάκι υπολείμματα στάχτης συμπαγή που βουλώνανε αρκετές από τις τρυπούλες στο τασάκι. Δεν το συνδύασα ποτέ όμως (κακώς ίσως...).
Η σόμπα μου έχει δύο αποξεστήρες, αλλά μου κάνουν αυτά τόση ζημιά;
Υαλοκόρδονο τσεκαρισμένο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158060 από PAPADAKIS
Πριν καιρό,αν θυμάμαι καλά,φίλος στο φόρουμ είχε παρόμοιο πρόβλημα με κάπνα στο σπίτι και μετά από ψάξιμο είδε ότι αφού έκανε χρήση των 2 μοχλών δεν τους τοποθετούσε σωστά στην θέση τους αλλά.και είχε διαρροή από τα τσιμουχάκια που στεγανοποιούσαν αυτούς. Πάντα με επιφύλαξη ότι τα θυμάμαι και δεν έχω μπερδέψει το πρόβλημά σου με άλλη σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158063 από dimitris11
Συμβαινει μονο στην εναυση;
Υπαρχει ενα ενδεχομενο κατα την εναυση λογο πολυ πελετ στο ποτηρακι να κανει εκρηξη. Τοτε βγαζει πολυ καπνα.
Απο την τρυπα της αντιστασεις βγαζει την καπνα και τη σταχτη εξω.Αν περνεις αερα απο μεσα βγαζει και απο εκει μαυριλα.
Οταν ξεκιναει το βεντυλατερ χωρου περνει τη σταχτη που βγηκε και μεσω των αεραγωγων τη σκορπαει στο σπιτι.
Ενα δευτερο ειναι την ωρα που ειναι κλειστει λογω των εξωτερικων καιρικων συνθηκων απο την καμιναδα να εισερχεται αερας μεσα στη σομπα και να βγαζει σταχτη εξω και οταν περνει μπρος παλι μεσω των αεραγωγων να την σκορπαει στο σπιτι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158075 από geodag
Δεν διάβασα όλο το θέμα... Αλλά να ρωτήσω κάτι άλλο?? Την εισαγωγή αέρα καύσης την έχεις μέσα στο σπίτι ή παίρνεις αέρα από έξω?? Μήπως φταίει κάπου και αυτό κατά την έναυση?? Και βγάζει καπνά από εκεί??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ