Viviana plus προβλημα με καπνο μεσα στο σπιτι

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157396 από tasos la
:ohmy:
Καλησπέρα! Έχω τη viviana plus δεύτερο χειμώνα φέτος. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μέχρι πριν από ένα μήνα, που μου έβγαλε κάπνα μέσα στο σπίτι! Μαύρισαν τα πάντα! Ο μάστορας που μου την καθαρίζει, δεν βρήκε τίποτα. Μόνο μου έβαλε αλουμινοταινία στο μπουρί που ξεκινάει από τη σόμπα, μήπως χάνει από εκεί. Αρχικά όλα καλά. Προχθές όμως, πάλι τι ίδια... Την άνοιξα μόνος μου και είδα ότι παντού μέσα είχε σκόνες (πολλές!) και κάτι σαν ψιλή στάχτη! Την καθάρισα με ένα κονφλέρ παντού (ντουμάνι!!!) και τώρα όχι μόνο δεν βγάζει κάπνα(προς στιγμή τουλάχιστον) αλλά δουλεύει καλύτερα: μεγαλύτερη απόδοση ζέστης, λιγότερος θόρυβος! Ήταν όμως αυτό το πρόβλημα; Έχει κανείς καμιά ιδέας; Η κάπνα ήταν πολύ ψιλή, φαινόταν σαν ανοιχτόχρωμος καπνός στο σπίτι και χωρίς μυρωδιά. Έφταιγε άραγε ο μη σωστός καθαρισμός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157407 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καθαρισμα καθαρισμα καθαρισμα==καλυτερη αποδοση και σωστη καυη.καμιναδα και ταφ καμιναδας βεντιλατερ καμιναδας εχεις καθαρισει στα 2 χρονια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157409 από tasos la
Καμινάδα και ταφ καμινάδας δύο φορές τη σεζόν. Βεντιλατέρ καμινάδας ο "μάστορας" στο τέλος της σεζόν.
Όσο πιο πολύ τη χρησιμοποιώ τόσο περισσότερο καταλαβαίνω τη σημασία του καθαρίσματος και τα σημεία που πρέπει να καθαρίζονται.
Έχεις ξανακούσει περίπτωση με κάπνα όπως την περιγράφω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157411 από dimlyk
αν δεν εχεις παρεε μια σκουπα σταχτης βολευει πολυ .
το καπνα χωρις μυρωδια με προβληματιζει ... μια φορα μουχε παρουσιαστει να γεμισει το σπιτι σταχτη(οχι καπνο) την αλλη κερα το ειδα στα επιπλα κι ακομα δεν ειμαι σιγουρος για την προελευση ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157425 από PAPADAKIS
Τάσο αν θες διευκρίνησε μου κάτι. Εγώ με λέβητα πέλετ βάζω σκούπα στάχτης κάθε 2-3 ημέρες και καθαρίζω ποτηράκι(δοχείο καύσης) και συλλέκτη.
Με αερόθερμη πέλετ τι παίζει???
Καθαρίζεται εσωτερικά με σκούπα ή είναι αυτοκαθαριζόμενη???
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos la

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157426 από giwrgos
:cheer: ;) Καλησπερα αν εχεισ αυτη τη σομπα εχουμε την ιδια... ο καθαρισμος της σομπας ειναι αυτος και θα εισαι κυριος!!! δες το video.. :P :P ;) ;)
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giwrgos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ