Προβλημα κοχλια αεροθερμης πελλετ

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156064 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Οτιδηποτε θελετε απο ανταλλακτικα ENERGY FOOTPRINT .Αντωνης ειναι φιλος καλος γνωστης και μαστορας και πολυ εξυπηρετικος, εχει μαγαζι στα ΠΕΥΚΑΚΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.πες τε του το ονομα μου αν θελετε γνωριζομαστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156821 από Sunnsmash
Καλησπερα και χρονια πολλα! Καλη χρονια σε ολο τον κοσμο ;) Λογω εορτων δεν επιχειρησα να κανω κατι με το θεμα που αναρτησα. Προχθες αλλαξα - εκανα τουμπα το ορειχαλκινο δαχτυλιδι. Ηταν καλα αλλα παλι πεφτει πριονιδι.Πρεπει να το χτυπησω να φωλιασει μεχρι την πατουρα?



Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156831 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Μαλλον παλι δεν καταλαβες τι εννοω.βαλε με τη σειρα που θα σου πω στην πλακα (λαμακι χοντρο μαυρο)το μπρουτζινο κουζινετο η εξωτερικη του φαρδια εξωτερικη πλευρα θα κοιτα προς την εστια καυσης η αλλιως να το καταλαβεις προς τη γλυστρα των πελλετ.η πιο στενη επιφανεια φωλιαζει στη πατουρα.μετα πισω απο τη πλακα εξεχει ο κοχλιας που βαζεις το δαχτυλιδι με την αλενοβιδα που συγκρατει και τον αξονα του μοτερ.δες φωτο


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156833 από Sunnsmash
ουσιαστικα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι πρεπει να βγει η πλακα. το φαρδυ μερος να παει απο πισω κοιταζοντας προς τα πελλετ ( την αριδα) και το λεπτο να φωλιασει . μπαινει το καπακι με τις βιδες. και μετα η αλενοβιδα με το μοτερ σωστα?

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156839 από Sunnsmash
Ευχαριστω για τις πληροφοριες Κωστα! Και κατι ακομα για να βγει το καπακι το οποιο συγκρατει την αριδα, περαν των βιδων που εχει στην περιπτωση μου ειναι 4 και απο τι βλεπω 2 στην κοντρα ( συνολο 6). Πρεπει να αφαιρεσω και την σιλικονη απο το πισω μερος απο το καπακι?

αν ναι ειναι σιλικονη θερμοτητας?



Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Sunnsmash.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156841 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ναι συνολο 4+2.σιλοκονη που εχει μαυρη εννοεις να βαλεις εκει που παταει(ενωση) η δεξαμενη πελλετ με το κοχλια.δεν εχει υψηλες θερμοκρασιες εκει και απλη σιλικονη να βαλεις ειναι οκ.με το που βγαλεις τις 6 αλενοβιδες θα παρεις στα χερια αυτο στη φωτο.μετα καντο κομματια και βα





λε και σωστα το μπρουτζινο κουζινετο.να εχεις αδειασει φυσικα το πελλετ απο τη δεξαμενη.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ