Anna Kalor 16KW

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155387 από giorgosger
Απαντήθηκε από giorgosger στο θέμα Anna Kalor 16KW
oriste kai foto...




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155392 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Anna Kalor 16KW

giorgosger έγραψε: Γεια σε ολουσ, είμαι καινουργιο μελοσ στο forum και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιοσ από τα παιδια εδώ γνωριζει που μπορω να βρω τους κωδικουσ των menu για την παραπανω σομπα που αναφερω στον τιτλο του θεματοσ.(ANNΑ KALOR 16KW). Το πρόβλημα μου είναι το εξησ, εχω την σομπα εδώ κι ένα χρονο κοντα και είμαι πολύ ευχαριστημενοσ από την αποδοση της, αλλα κάθε μερα που την καθαριζω βλεπω ότι ολη η σταχτη μενει στο ποτηρακι καυσησ και όχι στο δοχειο σταχτησ που είναι ακριβωσ από κατω, μηπωσ υπαρχει καποιοσ τροποσ να δωσω περισσοτερο αερα στο ποτηρακι καυσησ ώστε να καθαριζει καλυτερα και να μην μου μαυριζει και το τζαμι της πορτασ τοσο πολύ?


Από ότι έχεις διαβάσει πάρα πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα και όλοι ζητάνε περισσότερο αέρα. Το πρόβλημα δεν λύνεται να δώσουμε περισσότερο αέρα διότι δημιουργούμε άλλα προβλήματα. Πρέπει να καθαρίσεις την σόμπα σωστά, και ξαναλέω σωστά γιατί η απάντηση σου θα είναι την καθαρίζω καλά.
1) Πρέπει να δεις όλη την διαδρομή των καυσαερίων να είναι καθαρή από το δοχείο της καύσης μέχρι την έξοδο στο μπουρί
2) Να ελενξεις την πόρτα να κλείνει σωστά και το υαλοσχοινο να εφαρμόζει
3) Δεν πειράζουμε ποτέ της ρυθμίσεις όταν μας δούλευε σωστά η σόμπα ο κατασκευαστής έβαλε εκεί της ρυθμίσεις γιατί ξέρει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155393 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Anna Kalor 16KW
Γιωργο τωρα γυρισα σπιτι.κοιτα το βιντεο πως βαζεις κωδικο και μπαινεις.το P3 ειναι το χρονικο διαστημα που θα κανει τον καθαρισμο(το καθε ποτε δηλαδη.ειναι σε λεπτα χαμηλωσε το 5 λεπτα και βλεπεις) και το P12 ειναι η διαρκεια καθαρισμου (ποσο χρονο θα διαρκεσει.ειναι σε δευτερολεπτα ανεβασε τη 20-30 δευτερ και βλεπεις)γραψτα αυτα που ειναι απο τη μανα του.ttps://www.youtube.com/watch?v=rin6pc6O0wk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155394 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Anna Kalor 16KW
Ομως να σου πω την αμαρτια μου συμφωνω με το ΝΙΚΟΛΑ.δεν πειραζουμε οτι δεν μας πειραζει.ο καθαρισμος ειναι το βασικοτερο πραγμα στα μηχανηματα πελλετ.ο καθε κατασκευαστης εχει μελετησει ελενξει και πειραματιστει εργατωρες και μη για να καταληξει στις καταληλες ρυθμισεις!!!!!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155443 από giorgosger
Απαντήθηκε από giorgosger στο θέμα Anna Kalor 16KW
Παιδια χιλια ευχαριστω, καθησα ολο το απόγευμα και δοκιμαζα τους χρονουσ με τους κωδικουσ που μου εδωσε ο "Αγιοσ Κωνσταντινοσ" και αφου σημειωσα τις εργοστασιακεσ τιμεσ πρωτα κατεληξα σε αυτεσ...

Στο Pr3 --->60 που ηταν το πηγα στο 50 και...
Στο pr12 ---->45 που ηταν το πηγα στο 50

Δουλευει καλυτερα τωρα, αλλα δεν εχω βρει ακομη πωσ θα δωσω περισσοτερο αερα στο ποτηρακι καυσησ!!!

Νικολα ναι το γνωρίζω ότι οι εργοστασιακεσ ρυθμισεισ είναι για καποιον λογο και σκοπο σε αυτεσ τις τιμεσ αλλα κι εγω τι να κανω? πηρα 2 τονουσ πελλετ από το καλο το αυστριακο και πρεπει να το καψω..χαχαχαχα

Ευχαριστω πολύ για τον χρονο σας!!!

Υ.γ
Αν ξερει καποιοσ πωσ να δωσω περισσοτερο αερα στο ποτηρακι καυσησ μου το γραφει εδώ, ώστε να το βλεπουν κι αλλοι που εχουν την ιδια σομπα με την δικια μου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155448 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Anna Kalor 16KW
Ε ΟΧΙ και Άγιος!!!!!απλα βοηθάμε.Αναψε ένα κερί!!!χαχχαχαχα.λοιπον απο το PR23 έως το PR27 ειναι ο αέρας σε κάθε ισχύ .π.χ αν τη δουλεύεις στην ισχύ 1= PR23 αν ισχυ2=PR24 σε οποία ισχύ την δουλεύεις αυτή πειράζεις.γραψε μου το εμαιλ σου να σου στείλω το μάνιουαλ με το μενού τι ειναι το κάθε τι.
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ