Σομπα πελλετ αεροθερμη qlima fiorina 74s αποριες

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165036 από Thanoskat
Καλημέρα κ.Πηχα,
Αν η συνδεσμολογία είναι καλή να προχωρήσω στη βελτίωση των ρυθμίσεων.
Ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165038 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165039 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ειμαι ο ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ :P ασε τα κυριε! ;) αν μπορεις αντι για σπιραλ βαλε και εκει σωληνα ινοχ.αν δεν μπορεις ινοχ σπιραλ!!!!!αν σε παιρνει καντη λιγο κλιση προς ανοιχτη γωνια στην ενωση με την καθετη(οχι 90 μοιρες εννοω)!οκ ειναι η εγκατασταση.προχωρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165064 από Thanoskat
Ευχαριστω για την απάντηση.
Να ρωτήσω στο θέμα των ρυθμίσεων. Για να το κάνω τούμπανο όπως γράφετε: σε τι αναφερόμαστε εδώ; Δηλαδή έχω περισσότερη απόδοση; Αν ναι έχω και μεγαλύτερη κατανάλωση;
Τις ρυθμίσεις στη φωτογραφία δεν τις κατάλαβα ακριβώς....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165066 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΞΕΚΙΝΑ βαλε την καμιναδα και αερα (η απο μεσα παρεις η απο εξω σωληνα Φ 40-50 ειναι το ιδιο)κανε οτι γραφει το μανιουαλ με το - βαζεις τη θερμοκρασια που ζητας να φτασει με το + την ισχυ που θες να δουλευει σκαλα 12345(η καλυτερη ειναι η 4η)και τον αισθητηρα με ενα καλωδιο(μαυρο δακρακι) πισω μερος μακρυα οσο σε περνει απο σομπα και καμιναδα(προσοχη στο τραβηγμα μην το κοψεις).πατα το on/off να ξεκινησει και να δουλεψει μερικες ωρες σερι να ξεμυρισει καινουργιλα.μας λες εντυπωσεις και αν χρειαστει να την κανουμε τουμπανο και να μαθεις πως γινεται μου λες.ΑΥΤΑ ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165127 από Μπιλ
Γεια σας.
Αγόρασα πριν 10 μέρες τη qlima fiorina 74s. Την πρώτη φορά που την άναψα για δοκιμή, δούλεψε κανονικά για 2 ώρες και την έσβησα. Την επόμενη μέρα την άναψα πάλι, αλλά παρόλο που πέρασε δέκα λεπτά ο ανεμιστήρας που φυσάει ζεστό αέρα στο χώρο δεν μπήκε σε λειτουργία, η σόμπα έδωσε συναγερμό που έλεγε NO ACC FAN και έσβησε αυτόματα. Ο ανεμιστήρας δεν έχει πρόβλημα διότι όταν μπαίνω σε ρύθμιση παραμέτρων ο ανεμιστήρας δουλεύει κανονικά...
Αυτό το πρόβλημα μπορεί να λυθεί με ρύθμιση παραμέτρων (αν ναι, τι πρέπει να αλλάξω) ή χρειάζεται τεχνική παρέμβαση δηλαδή αλλαγή σε θερμοστάτη, ανεμιστήρα ή κάτι άλλο;

Ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ