Σομπα πελλετ αεροθερμη qlima fiorina 74s αποριες

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169332 από nikos__
sorry λαθος email
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169334 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169451 από Nickkos
Καλησπέρα
Πριν ένα μήνα πήρα και εγώ την ίδια σόμπα QLIMA FIORINA 74 από το ίδιο πολυκατάστημα. Την εγκατέστησα και έκανα το πρώτο άναμμα, χωρίς να κάνω καμιά απολύτως ρύθμιση. To πελλετ που χρησιμοποίησα είναι A1 το Αυστριακό και λειτουργεί σχετικά καλά(σβήνει κάποιες φόρες). Έβαλα και άλλης ποιότητας(φτηνό) πέλλετ αλλά δεν λειτουργούσε καλά η σόμπα, δεν άναβε και έπρεπε να την κάνω on/off και όταν έπαιρνε, μετά από κάποια ώρα έσβηνε και έβγαζε συναγερμό. Τι ρυθμίσεις κάνουμε όταν αλλάζουμε πέλλετ και πια είναι τα ανεκτά όρια;
Κώστα μπορείς να στείλεις και σε εμένα τις ρυθμίσεις στο email μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. καθώς και τι κάνουν τα UT1-2-3-5-6-7-8-9-10, το UT5-6-8-9 έχει τιμή 4230 τι είναι αυτό; Το controller είναι με τα τρία κουμπιά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169453 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169476 από tellas
Κ Κώστα αν μπορείτε να βοηθήσετε,
Πήρα πέρσι την σόμπα και δούλευα το αυστριακό πέλλετ, όλα μια χαρά,
Φέτος δοκίμασα το βουλγάρικο , στην αρχή όλα οκ οπότε αγόρασα μια παλέτα για να μην πηγαίνω συνέχεια. Σε αυτό που μου στείλανε λοιπόν μου αφήνει πολλά κατάλοιπα στο δοχείο καύσης καθώς και άκαυστο πέλλετ . Στο δοχείο καύσης το υπόλειμμα είναι κάτι σαν πέτρωμα και μυρίζει.
έχει φάει 2-3 διακοπές ρεύματος, παίζει να έχει χάσει τις αρχικές ρυθμίσεις που έκανε ο μάστορας ?
Το controller είναι με τα τρία κουμπιά
Ευχαριστώ!
Υ.Γ.
πατώντας το + μου δίνει 1850 στροφές και 105C θερμοκρασία καυσαερίων στην βαθμίδα 4
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tellas. Αιτία: συμπλήρωμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169482 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ