Πρόβλημα με service σόμπας

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153910 από PELLETSOT
Πρόβλημα με service σόμπας δημιουργήθηκε από PELLETSOT
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του forum. Έχω την αεροθερμη σόμπα πέλλετ την ιταλική puros-grazia. Έχει το εξής πρόβλημα: ενώ ανάβει κανονικά μέσα σε 2' σβήνει από μονη της. Ρίχνει τα αρχικά γκάζια για να πάρει και μόλις πάρει, σταματάει τον αέρα που ρίχνει στη φλόγα και σβήνει αφού βγάλει και μήνυμα alarm. Την σόμπα την πήρα από την Adtherm του ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ στην Κατερίνη, ενώ έχω απευθυνθεί τουλάχιστον 4 φορές στο υποκατάστημα τους στη Θεσσαλονίκη, δεν υπάρχει η παραμικρή ανταπόκριση, μάλλον δεν θα θέλουν να δουλέψουν και μου είναι λυπηρό αυτό το γεγονός διότι θεωρούσα πως ήταν αξιόπιστη εταιρεία στο after sale τους. Μήπως έχετε να μου προτείνεται κάποιον τεχνικό που να γνωρίζεται ότι είναι οκ σε όλα του?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153914 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με service σόμπας
Φίλε μου αν πιάνουν τα χέρια σου πρέπει να ξεκινήσεις να την μάθεις και να τη παλεύεις μόνος σου.υπαρχουν τεχνικοί αν ψάξεις στο google.τι ΑΛΛΑΡΜ γράφει στη οθόνη και φγαλε και φωτό το πάνελ για να σε βοηθήσουμε.φετος την πήρες και την ανάβεις 1η φορά δηλαδή δεν το εχει ξανακάνει πριν?δωσε περισσότερες πληροφορίες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153915 από PELLETSOT
Απαντήθηκε από PELLETSOT στο θέμα Πρόβλημα με service σόμπας
Κώστα σε ευχαριστώ καταρχήν για την άμεση ανταπόκριση σου. Την σόμπα την έχω 4 χρόνια, μου το έχει κάνει πρώτη φορά αυτό, αφού την έκλεισα το καλοκαίρι και την καθάρισα. Φέτος μόλις πήγα να την ανάψω μου παρουσίασε αυτό.
Επισυνάπτω φωτό.


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153919 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με service σόμπας
Απο ότι ξέρω και διάβασα το μάνιουαλ ειναι αιςθητηρς δεξαμενής τανκ πελλετ η αισθητηρας θερμοκρασίας νερου.κατα το καθάρισμα που έκανες μηπως τον έβγαλες απο τη θέση τον αισθητηρα στο δοχείο πελλετ η στην υποδοχή για τα νερά?κοιταξε τα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153925 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με service σόμπας
Κοιτα επεισης μην τυχόν με το καθάρισμα στο μοτέρ καυσαερίων έβγαλες τον αισθητηρα θερμοκραςιας κατα λάθος (αυτός κανει όλη τη δουλειά στη μεταβαςη των κύκλων προγραμμάτων)απο τη θέση του η ξεκούμπωςε καμία Φύσσα απο το μοτέρ καυσαερίων.πιστευω δεν εχεις μπει σε ρυθμίσεις μενού?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153929 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με service σόμπας
Δεν ξέρω αν γνωρίζεις κρατώντας το πλήκτρο Νο 4 on-off κανει reset το alarm η αν δε το κανει πρέπει να μπεις με κωδικό στο μενού στα ΑΛΛΑΡΜ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ