Αερόθερμη σόμπα πέλλετ hp60 10,5kw MOΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151404 από nick_kal

stergiosbik έγραψε: Τη στιγμη που σταματα να ριχνει πελλετ,οι ενδειξεις V και L στο καντραν ειναι αναμμενες;Αν ναι να επικοινωνησεις με τον Μοσχαλη.Αν οχι τοτε καποια επαφη σε καποιον απο τους διακοπτες δεν παταει σωστα και σου κανει αυτα τα κολπα.


μόλις έσβησε και παραμένουν αναμμένες οι V & L. και κάτι άλλο στην παρακάτω φωτογραφία τι είναι αυτό το συρόμενο σίδερο που κύκλωσα? σίγουρα είναι για να καθαρίζει τους σωλήνες εξαγωγής του αέρα ή μήπως κάνει και κάτι άλλο?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151408 από georgeSkrLam
Καλησπέρα σε όλους, το ποιο πιθανό είναι να είναι ο αισθητήρας υποπιεσης όταν δουλεύει στη πρώτη σκάλα μετά από λίγη ώρα πρέπει να σβήνει η ένδειξη V στο καντράν. Παρακολούθησε το να δεις όπως είπε και ο stergiosbik.Εχω την ίδια σόμπα, την αγόρασα το Νοέμβριο και είχα ίδιο πρόβλημα και το ποιο περίεργο είναι ότι και έμενα μου είχε χαλάσει ο εγκέφαλος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151414 από stergiosbik

nick_kal έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Τη στιγμη που σταματα να ριχνει πελλετ,οι ενδειξεις V και L στο καντραν ειναι αναμμενες;Αν ναι να επικοινωνησεις με τον Μοσχαλη.Αν οχι τοτε καποια επαφη σε καποιον απο τους διακοπτες δεν παταει σωστα και σου κανει αυτα τα κολπα.


μόλις έσβησε και παραμένουν αναμμένες οι V & L. και κάτι άλλο στην παρακάτω φωτογραφία τι είναι αυτό το συρόμενο σίδερο που κύκλωσα? σίγουρα είναι για να καθαρίζει τους σωλήνες εξαγωγής του αέρα ή μήπως κάνει και κάτι άλλο?


Καθαριζει τα τουμπα(ο) μονο.Τιποτε αλλο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151415 από nick_kal

georgeSkrLam έγραψε: Καλησπέρα σε όλους, το ποιο πιθανό είναι να είναι ο αισθητήρας υποπιεσης όταν δουλεύει στη πρώτη σκάλα μετά από λίγη ώρα πρέπει να σβήνει η ένδειξη V στο καντράν. Παρακολούθησε το να δεις όπως είπε και ο stergiosbik.Εχω την ίδια σόμπα, την αγόρασα το Νοέμβριο και είχα ίδιο πρόβλημα και το ποιο περίεργο είναι ότι και έμενα μου είχε χαλάσει ο εγκέφαλος.


καλησπέρα.πως την έφτιαξες την σόμπα σου?βασικά δεν έχω καταλάβει με την ένδειξη V τι γίνετε.σε εμένα είναι μονίμως αναμμένη.όσων αφορά την ένδειξη L κανονικά θα πρέπει να είναι αναμμένη όταν ανοίγω το καπάκι και να σβήνει όταν το κλείνω αλλά η σόμπα μου κάνει το αντίθετο.τι σημαίνει αυτό?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151416 από stergiosbik
Το V και το L πρεπει να ειναι αναμμενα.Σβηνουν οταν δεν υπαρχει υποπιεση και οταν το καπακι ειναι ανοιχτο αντιστοιχα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151424 από georgeSkrLam
Καταρχήν πρέπει να σιγουρευτείς αν είναι ο αισθητήρας υποπιεσης.Το V πρέπει να είναι πάντα αναμμένο κατά τη λειτουργιά τη σόμπας.

Άναψε την σόμπα σου και βάλε την στο χειροκίνητο στη πρώτη σκάλα
Όταν μπει στη κανονική λειτουργιά παρακολούθησε τη, μετά από λίγη ώρα λογικά θα σταματήσει να ρίχνει πελλετ ο κοχλίας τότε δες αν το V είναι στην οθόνη. Αν έχει σβήσει τότε πάει να πει ότι είναι ο αισθητήρας υποπιεσης.

Αν είναι αυτό πάρε τηλεφωνώ στο Μασχάλη στο Σπύρο και θα σου πει πως να το φτιάξεις είναι απλό, αλλιώς γράψε εδώ να σου πω πως γίνεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.174 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ