Προβλημα με σομπα πελλετ lanordica melinda air

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150789 από kostas77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150791 από kostas77

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150792 από kostas77
και τη τοποθετηση μπουριου τ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150793 από kostas77
Την Παρασκευη αγορασα μιας και βρεθηκα στο LM και λιγα τσουβαλακια holtz,εβαλα λοιπον το καινουργιο πελλετ και παρατηρησα λιγο μεγαλυτερη φλογα απο την προηγουμενη....
Το Σαββατο καναμε τις μετατροπες και μου ειπε να αφησω να στεγνωσει το μπετον πρωτα και την αλλη μερα να την αναψω...
Σημερα λοιπον την αναψα και ειχε σχεδον(με λιγο καλυτερη φλογα)ιδια με της Παρασκευης.....τωρα να υποθεσω οτι το μονο που μου μενει να κανω ειναι η ρυθμιση,αλλα ο μαστορας εχει πληρη μεσανυχτα απο αυτο...οποτε καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150806 από Δημήτριος
Κώστα η δικιά μου, red margherita air σχετικά απλή σε σύγκριση με αυτή που λειτουργείς, με έντεκα μέτρα καπνοδοχο και παρόμοια διάταξη λειτουργεί τέλεια. Κάτι σου διαφεύγει. Πάμε απ την αρχή. Οπτικός έλεγχος. Είσοδος αέρα καύσης; Ειναι ελεύθερη; Καπνοδοχος; Υπαρχει περιορισμός εξόδου καυσαερίων; Θάλαμος καύσης; Είναι το ποτηράκι στη σωστή θεςη; Περιορίζει κάποιο αντικείμενο τη ροή; Έλεγχος ρυθμίσεων. Κανω ρεςέτ αν τα εχω μπερδέψει. Ο θερμοστάτης σε ποια θερμοκρασία εχει ρυθμιστεί; Τον ρυθμίζω αρχικά στο hot. Ανάβω τη σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150819 από dimlyk
πολλη αλουμινοταινια :) αυτη τουλαχιστον που ειναι στην ταπα κατω απ το ταυ θα την βγαλεις συντομα για καθαρισμα
αναμεσα στο τσιμεντο και το μπουρι δεν φαινετε να εβαλε σιλικονη ...εχε τον νου σου γιατι θα μπασει νερα ....μολις δεις και αρχισει να σκαει παρε σιλικονη κοκκινη (πυραντοχη) αλλα οχι την μαυρη και βαλε μπολικη
για την σομπα τωρα σου ειπα να κανεις καποια δοπκιμη πριν πειραξεις ρυθμισεις και ν αγορασεις συγκεκριμενο πελλετ απο πρακτικερ
ελπιζω να βρηκες ηδη και να κατεβασες το κρυφο μενου και τις ρυθμισεις απο εδω
δοκιμαστικα επισης μπορεις να αυξησεις την ριψη πελλετ απο απο το φανερο μενου
αν θες να προχωρησεις λιγο ακομα μπες στο κρυφο μενου και χωρις να πειραξεις τιποτα δες οτι τα νουμερα των παραμετρων στην σομπα σου ειναι ιδια με αυτα που αναφερει το φυλλαδιο που θα κατεβασεις απο εδω ...αν υπαρχουν διαφορες σημειωσε τες
και μην σου φαινονται βουνο αυτα :) ...ελαχιστες και πανευκολες ειναι οι ρυθμισεις που ενδεχομενως θα χρειαστει να κανεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ