Προβλημα με σομπα πελλετ lanordica melinda air

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150543 από kostas77
Επειδη το σπιτι του εκανα ανακαινιση δεν μενω ακομα εκει αλλα απο βδομαδα και δεν εχω καψει πολλες ωρες μαζεμενες.Εχω μονο τη μια μερα καψει 4 και 6 την αλλη απο συνεχομενες και εκαψα ενα τσουβαλι(15 κιλων).Δεν ξερω εαν με τοσα μετρα καμιναδας θα επρεπε να παω σε μεγαλυτερη σωληνα μπουριου?Γενικα εχω σαν κανονα οτι ο καθε μαστορας σε οποια ειδικοτητα πρεπει να κανει τη δουλεια και στην συγκεκριμενη περισταση θα ηθελα να μην κατσω να σκαλιζω το μενου παρα μονο ενας ειδικος να τη σεταρει οπως πρεπει.Θα προσπαθησω ηρεμα να ξαναφερω τον μαστορα να βαλει ενα τ και μια καμιναδα στο μπουρι,ελπιζω ηρεμα να το καταφερω.....Αλλα επειδη θα επρεπε ηδη να ειμαι μεσα, θελω μια εναλλακτικη προταση για καποιον μαστορα ή εταιρεια(εαν θεωρειται διαφημιση ας μην εισακουστει) και απο που να προμηθευτω πελλετ και τι ποιοτητα(εαν παλι θεωρηθει διαφημιση ας μην εισακουστει).
Η φλογα στην εναυση φαινεται και φτανει στο ενα τριτο του τζαμιου,ενω στη λειτουργια εκτος απο μερικα δευτερα που μεγαλωνει εινα σχεδον συνεχεια με αυτη της φωτογραφιας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150545 από nikolas
kosta 77 τι πελλετ καις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150550 από kostas77
schweighofer πηρα για δοκιμη αλλα δεν ξερω λογω τιμης ποιο να προτιμησω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150551 από nikolas
Δοκίμασε και ένα τσουβαλάκι μιας άλλης ποιότητας π.χ. alfawood από πρακτικερ με 3,49 ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΜΠΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150561 από dimlyk
κανε οπως σου ειπε ο νικολας ...μπουρι δεν χρειαζεται ν αλλαξεις σε διαμετρο ...αλλα και οι ρυθμισεις δεν ειναι κατι τραγικο οπως επισης θα πρεπει να ασχολησαι με την σομπα σου χρειαζεται καθαρισμα καθε τοσο αναλογα το πελλετ ...βολικη θα σου φανει και μια σκουπα σταχτης για το καθαρισμα ...ομως ξεκινα πρωτα να την δουλευεις και μετα τα λεμε


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150566 από dimitris11
Δες πρωτα την καταναλωση,αν πεφτει πελετ στη σομπα.Πιθανον ειναι θεμα τροφοδοσιας πελετ.Μετα ο αισθητηρας θερμοκρασιας χωρου που εχει η σομπα πιθανον να μην λειτουργει σωστα και να κοβει γρηγορα την τροφοδοσια.Αν γινεται απομακρυνε τον απο τη σομπα.
10 ωρες λειτουργια με 15 κιλα πελετ σημαινει 1,5 κιλο ανα ωρα.Επρεπε να εχεις πολυ πιο δυνατη φλογα.
Αν εχεις πολυ αερα στο χωρο καυσης η φλογα μειωνεται και τα πελετ πεταγονται εξω ακαυτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ