Προβλημα με σομπα πελλετ lanordica melinda air

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150435 από kostas77
Καλησπερα,νεος κατοχος σομπας πελλετ la nordica melinda steel air 10.4kw.Περιοχη ζωγραφου(αθηνα),εγκατασταση 5ος οροφος(προτελευταιος)σε σαλονι με δυνατοτητα θερμανσης και των αλλων χωρων συνολου >100τμ,εφαρμογη σε τζακι το οποιο γκρεμιστηκε και αντικατασταθηκε με τη σομπα.Τοποθετηση απο μαστορα βαζοντας μεσα στην ηδη υπαρχουσα καμιναδα 8 περιπου μετρα σωληνα φ80 και 90 μοιρες γωνια με 30 περιπου ποντους σωληνα που εφαρμοζεται στη σομπα.Το τελειωμα καταληγει περασια με την τρυπα της καμιναδας.ΔΕΝ εβαλε "Τ" γιατι δεν χρειαζοταν....Εκλεισα με πετροβαμβακα το κενο που αφηνει η σωληνα με την καμιναδα στο ταβανι μου και μετα εκλεισα με γυψοσανιδα τη σωληνα και το γκρεμισμα του τζακιου.Γεμισα με πελλετ SCHWEIGHOFER πορτοκαλι και την αναψαμε για να τη ρυθμισουμε..........Αποτελεσμα,οι ρυθμισεις γινοντουσαν απο το γενικο μενου και ποτε απο το κρυφο,δεν βλεπω σχεδον καθολου τη φλογα πανω απο το ποτηρακι παρα μονο στην αρχη και μετα απο 5 με 6 ωρες καυσης απο 14.5 βαθμους εφτασε στους 16.5 με την ενταση στο p5!Ο υπευθυνος μου απαντησε οτι δεν βλεπει καποια δυσλειτουργια και καπου εχω αρχισει και απογοητευομαι.Παρακαλω πειτε μου τι μπορω να κανω μιας και δεν εχω καποιο μετρο συγκρισης με αλλες σομπες για να καταλαβω τι φταιει?Η σομπα?Η τοποθετηση?Κακη ρυθμιση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150437 από kosi
χωρίς να το πολυσκεφτώ φταίει η κακή η ρύθμιση από το εμφανής menu τι ρύθμισε ο μάστορας???ένα τaφ καθαρισμού πάντα "χριασετε" τι κοντρόλερ φοράει η σόμπα βγάλε μια φωτό,κάποιος πιο ψαχμενος από εμενα εδώ μέσα θα σε βοηθήσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150438 από kostas77
Κάποιες φωτογραφίες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150439 από Δημήτριος
Αν δεν έβαλε ταφ καθαρισμου η πρωτη κίνηση ειναι να αλλάξεις μάστορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150440 από kostas77
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kostas77. Αιτία: Δεν ανέβηκε η φωτογραφια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150442 από theoilia

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ