Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150567 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW

alexaspi έγραψε: εντέλη ειπα καλη καρδια και πείρα την άλλη σόμπα με την αντικατάσταση.
ο τεχνικός μετά απο μία εβδομάδα και με τα 1000 τηλέφωνα ήρθε να την ανάψει.

το θέμα ειναι οτι η σόμπα μεταά απο 6 ώρες έβγαλε error fire no (συναγερμός μή ανάφλεξης)
δλδ έσβησε .
στον κατάλογο είπε να σβήσω την σόμπα να κρυώσει και αργότερα να ξανα ανάψω.
η σόμπα την επόμενη φορα δούλεψε ΑΛΛΑ μετα απο 1 ώρα έσβησε και πάλι με τον ίδιο τρόπο.

ο τεχνικός δέν δέχτηκε την εγκατάσταση γιατι λεει το μπουρί της σόμπας ειναι ανάποδα βαλμένο ....
και η αλουμινοταινία που είχα βάλει ξαφνικά έγινε ακατάλληλη. (ενώ την πρώτη φορά μου είπε βάλε σε κάθε ένωση αλλουμινοταινια για να εξαλείψεις το ενδεχόμενο διαρροής )

εν μέρη πληρώσαμε 45€ για την σωστή ρύθμηση της σομπας η οποία δεν εγινε οπως καταλαβα.
και ο τεχνικος οταν ζήτησα απόδειξη μου είπε αν θες απόδειξη η τιμή ειναι 49€ γιατι βάζω και το ΦΠΑ.
με τα μαθηματικά που ξερω και ισχύουν απο τους πχ αιώνες 45€+ 23% =55,35€ εκει έγινε ενας μικρός χαμός....

και τώρα τι κάνουμε.

τι pa--ριες θα ακούσουμε ακόμα τι τεχνική είναι αυτή ρε pο----η μου.και εγώ παιδιά κάποτε πήγα στο φεγγάρι αλλα ξέχασα την φωτογραφική "μιχανη".
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kosi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150575 από alexaspi
Απαντήθηκε από alexaspi στο θέμα Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW
ναι παιδια ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας.
αλλα να αγοράζεις κατι 500€ +τα μπουρια που υπήρχαν απο τον προηγούμενο μάστορα περίπου 120 €(95€ τα μπουρια+25€τα περαστικά.) + τα 45€ και στο τέλος να καταλήγεις να κάνεις μονος σου πατέντα για να λειτουργεί καλα ενα μηχάνημα;;;

εγω δηλαδή αν αρχίσω να κινούμε νομικά θα είμαι ο κακός; οχι στην εταιρία που έδωσε την σόμπα αλλα προς τον μάστορα ο οποίος κάνει οτι κάνει για να μας βγάλει τον κακο μας εαυτό .....
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by alexaspi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150580 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW
Όχι
Αλλα το να κινηθείς νομικά θα σου στοιχισει 2 φορες η σομπα..... Κι εκει πατανε...

να μη το ταλαιπωρούμε. Η πληοψηφια των μαστορων δεν εχω ιδεα και δη από σομπες, αντε από καυστηρες κατι παει κι ερχεται.
Κι αυτό γιατι η σομπα λογω -μη- δυνατοτητων δεν μπορει να δουλεψει ανεκτά στο "περιπου" οποως η καυστηρες με το αποθεμα ισχυος που εχουν.

Στο θεμα μας.
Βαλε όπως σου ειπα καποιες φωτο από την εγκατασταση σου, ειδικά της καμινάδας οσο αυτό είναι εφικτό μπας και μας ερθει καμια "εμπνευση"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150589 από alexaspi
Απαντήθηκε από alexaspi στο θέμα Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW
Αυτό είναι δικό μου θέμα. Όσο για το μπουρι και την εγκατάσταση θα βάλω φωτογραφικό υλικό όταν πάω σπίτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150604 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW
Οταν εσβησε μεσα στο ποτηρακι ειχε πελετ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150610 από alexaspi
Απαντήθηκε από alexaspi στο θέμα Σομπα pellet Prondocaldo Filo Air 6KW
Όχι δεν είχε τπτ από πελετ. Βασικά η σομπα βγάζει αυτή την βλάβη γιατί δεν έχει πελετ στο μαγκαλι. Αυτό γίνεται 1 ώρα μετά από την στιγμή που θα μπει στην οικονομική λειτουργία από μόνη της η σομπα γιατί πιάνει τους 21 βαθμούς που θέλω. Κάπου είχα διαβάσει για την θερμοκρασία καμιναδας που αν πέσει κάτω από ένα σημείο τότε η σομπα σταματάει την ρίψη πελετ. Άρα μήπως αυτός δε την έχει ρυθμίσει σωστά;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ