Η οδύσσεια της επιλογής μιας σόμπας

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149686 από L0rd
Έχει εδώ και 1 μήνα που ψάχνω για σόμπα πελλετ.

Βρήκα μια ελληνική εδώ κοντά σε ένα υποκατάστημα του κατασκευαστή. 10kw με 850 ευρό και δόσεις. Πήγα να την δω από κοντά στο εργοστάσιο που την είχαν και στημένη και δούλευε και όλα καλά όλα εντάξει. Το συζήτησα με την γυναίκα μου, πήραμε την απόφαση για την αγορά και όταν τους πήρα τηλέφωνο για παραγγελία στο εργοστάσιο μου λένε 1000 ευρό + ΦΠΑ και χωρίς δόσεις. Το υποκατάστημα έλεγε 850 όλα μέσα και με δόσεις. Απογοήτευση και τα νεύρα μου, τζάμπα χρόνος και βενζίνες για να πάω να την δω) Και τώρα ξανά μανά εξ'αρχής.

Έχω δει τόσες πολλές που ζαλίστηκα. Ελληνικές, Ιταλικές, κινέζικες όλες μα όλες μου φαίνονται το ίδιο. Η ίδια σόμπα σε 3-4 διαφορετικές μάρκες και χώρα προέλευσης και φυσικά χωρίς να την δεις σε λειτουργία.

Η αγορά θα γίνει μέσω πιστωτικής με δόσεις μόνο και μόνο γιατί έρχονται πολλοί λογαριασμοί τους επόμενους μήνες και δεν θέλω να γίνει καμία στραβή και να ψάχνομαι για χρήματα.

προυποθέσεις:
Όριο τιμής υπό το μηδέν. (κοντά στα 1000 μέγιστο 1200 ευρό)
Κάλυψη 90τμ
Δόσεις
Περιοχή Μακεδονία για να γλιτώσω τα μεταφορικά

Τι προσφορές έχει πάρει το μάτι σας?

Μήπως τελικά να πάω να πάρω καμία από το Leroy Merlin να τελειώνει η υπόθεση? Μου φαίνονται πολύ μούφες ρε γμτ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149687 από nikolas

L0rd έγραψε: Έχει εδώ και 1 μήνα που ψάχνω για σόμπα πελλετ.

Βρήκα μια ελληνική εδώ κοντά σε ένα υποκατάστημα του κατασκευαστή. 10kw με 850 ευρό και δόσεις. Πήγα να την δω από κοντά στο εργοστάσιο που την είχαν και στημένη και δούλευε και όλα καλά όλα εντάξει. Το συζήτησα με την γυναίκα μου, πήραμε την απόφαση για την αγορά και όταν τους πήρα τηλέφωνο για παραγγελία στο εργοστάσιο μου λένε 1000 ευρό + ΦΠΑ και χωρίς δόσεις. Το υποκατάστημα έλεγε 850 όλα μέσα και με δόσεις. Απογοήτευση και τα νεύρα μου, τζάμπα χρόνος και βενζίνες για να πάω να την δω) Και τώρα ξανά μανά εξ'αρχής.

Έχω δει τόσες πολλές που ζαλίστηκα. Ελληνικές, Ιταλικές, κινέζικες όλες μα όλες μου φαίνονται το ίδιο. Η ίδια σόμπα σε 3-4 διαφορετικές μάρκες και χώρα προέλευσης και φυσικά χωρίς να την δεις σε λειτουργία.

Η αγορά θα γίνει μέσω πιστωτικής με δόσεις μόνο και μόνο γιατί έρχονται πολλοί λογαριασμοί τους επόμενους μήνες και δεν θέλω να γίνει καμία στραβή και να ψάχνομαι για χρήματα.

προυποθέσεις:
Όριο τιμής υπό το μηδέν. (κοντά στα 1000 μέγιστο 1200 ευρό)
Κάλυψη 90τμ
Δόσεις
Περιοχή Μακεδονία για να γλιτώσω τα μεταφορικά

Τι προσφορές έχει πάρει το μάτι σας?

Μήπως τελικά να πάω να πάρω καμία από το Leroy Merlin να τελειώνει η υπόθεση? Μου φαίνονται πολύ μούφες ρε γμτ.


Από το leroy ότι πληρώνεις παίρνεις και το χειρότερο αφού την φόρτωσες άντε για και ψάξε να βρεις λύση ποιος θα έλθει για κάποιο πρόβλημα η ταμίας η ο πωλητής που δεν ξέρει ο ίδιος τι πουλάει. Αν ήσουν περιοχή Αθήνα κάτι θα σου πρώτινα. Μακεδονία που είσαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149688 από L0rd
Απαντήθηκε από L0rd στο θέμα Η οδύσσεια της επιλογής μιας σόμπας
Βέροια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149691 από theoilia
Συμπολίτης ε;Πρώτα από όλα θα πρέπει να σε πείση ο πωλήτής ότι κατέχει το αντικείμενο και ότι θα είναι κοντά σου και μετά την πώληση με την τεχνική υποστήριξη που κάποια στιγμή θα την χρειαστής.Και για να πω την αλήθεια όταν έψαχνα για σόμπα και εγώ πριν 3 χρόνια δεν με είχε πείση κανένας στην Βέροια και τελικά αγόρασα την σόμπα μου από το εργοστάσιο στην Κοζάνη.Δεν ξέρω που ρώτησες αλλά αν εγώ ξαναέψαχνα θα πήγαινα στους εξείς (με τυχαία σειρά):Ελευθεριάδη στην Σταδίου προς τα ΕΠΑΛ(έμπορος είναι δεν ξέρω για υποστήριξη αλλά ρωτάς),Μάρτο που είναι δίπλα στον Γαλαξία(καυστηρατζής άρα κάτι θα έχει από τεχνική υποστήριξη),ένα που είναι στην Στρατού πριν τον Γαλαξία και δεν θυμάμαι το όνομα και ίσως και στην Novart.Και φυσικά δεν θα απέκλεια και το Leroy Merlin αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου για να διορθώσεις κάτι αν χρειαστεί,που θα χρειαστεί.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149697 από L0rd
Απαντήθηκε από L0rd στο θέμα Η οδύσσεια της επιλογής μιας σόμπας
Έχω πάει στον Μάρτο και ειλικρινά από εκεί θα την αγόραζα με τα μάτια κλειστά. Δυστυχώς όμως ο αριθμός των δόσεων είναι που με ζορίζει. Όλο στραβές μου κάθονται και δεν θέλω να ζοριστώ και για αυτό. Βέβαια εξυπηρετικότατος και φαίνεται να ξέρει τι πουλάει.

Πήγα και 3-4 ακόμα αλλά η δεν κάνουν δόσεις η είναι ελάχιστες. Το Σάββατο θα είμαι Θεσσαλονίκη. Βρήκα ένα μαγαζί εκεί που φαίνεται να έχουν αυτό που ψάχνω και κάνουν αρκετές δόσεις. Απλώς πρέπει να σιγουρευτώ για κάποιες λεπτομέρειες πρώτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149819 από L0rd
Απαντήθηκε από L0rd στο θέμα Η οδύσσεια της επιλογής μιας σόμπας
Η αγορά έγινε. Ελπίζω μέχρι την πέμπτη να είναι εδώ. Έχω 3-4 μέρες να περάσω τα μπουριά.

Η επιλογή μου? Angela 12 MyTherm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ