Grace nb-p15 11kw προβλημα

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154812 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Grace nb-p15 11kw προβλημα
Αυτή είναι η αντίσταση για την σόμπα σου.

www.promex.gr/products/eksartimata_antal..._sompa_pellet_pel111
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": talisman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161094 από Pararos
Απαντήθηκε από Pararos στο θέμα Grace nb-p15 11kw προβλημα
Καλησπερα παιδια...αγορασα πριν λιγο καιρο την grace nb p-15 απο ενα φιλο μου κ απο τοτε που την πηρα εχει αρχισει ο γολγοθας μου...την αναβω δουλευει για ενα τ3 ωρο κ μου καιει το μοτερ που φυσαει τον αερα στον χωρο...παιρνω καινουριο ολα κομπλε...την δουλευω για δυο μερες απο κανα 5ωρο την μερα κ φρακαρει ο κοχλιας...τον ξεμπλοκαρω κ ολα οκ...σημερα κ αφου δουλευε για 5 ωρες παλι μου εκαψε την ασφαλεια...αλλα δε προλαβα να δω καποιο σφαλμα...εβαλα καινουρια κ με το που την εβαλα στη πριζα μου εριξε γενικο κ την εκαψε παλι...να πω πως ειναι σε αψογη κατασταση...καθαρισμενη με 4000 ωρες λειτουργιας...εχω βαλει κ σταθεροποιητη τασης...τι μπορει να συμβαινει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161101 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Grace nb-p15 11kw προβλημα
καλημερα φιλε.για ταλαιπωρακι τη βλεπω με αυτα που εχεις παθει!!!!!πολλα μπορει να ειναι και βασικοτερο η ΠΛΑΚΕΤΑ.μπορει το μοτερ καυσαεριων αντισταση βραχυκυκλωμα σε κατο.θελει ψαξιμο και θα αξιζει το κοπο ?οι ωρες λειτουργιας δεν λενε κατι !!!!!!!!!!για να αλλαξεις ασφαλεια και να ριξει γενικο ειβραχυλυκλωμα.αν εχεις γνωση βγαλε απο την πλακετα τα καλωδια(η φισσα) του μοτερ καυσαεριων το μοτερ φυσιτηρα αερα και τα 2 καλωδια στην αντισταση.αλλαξε ασφαλεια στην πλακετα και βαλτο μπροστα.αν δεν σου την καψει κουμπωσε την αντισταση βαλτη παλι αν δεν την καψει(και πυρωσει η αντισταση) βαλε ενα μοτερ ειναι ο,κ βαλε και το αλλο η ενα ενα βαλε δοκιμασε βγαλε βαλε αλλο δοκιμασε.λιγο μπερδεμα και προσοχη στο ΡΕΥΜΑ αλλα μονο ετσι θα δεις τι φταιει πιθανον!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161107 από Pararos
Απαντήθηκε από Pararos στο θέμα Grace nb-p15 11kw προβλημα
Φιλε μου εκανα οτι μου ειπες κ εχει καψει μοτερ καυσης...γτ ομως;σε μια βδομαδα εχει καψει 2 μοτερ...μηπως φταιει κατι αλλο;ή ειναι η ωρα τους γτ ειναι κ κινεζικη...;ενω λειτουργει κανονικα θεωρω...γτ κ την καυση την βλεπω καλη...θα μπω κ στο κρυφο μενου μηπως φταιει κατι απο εκει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161108 από Pararos
Απαντήθηκε από Pararos στο θέμα Grace nb-p15 11kw προβλημα
Αυτες ειναι η κρυφες ρυθμισεις...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161109 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Grace nb-p15 11kw προβλημα
Δεν εχει να κανει με κρυφες ρυθμισεις.για καποιο λογο εχει μαλον θενα η πλακετα και πιθανον να το γνωριζε ο προηγουμενος και να την ξεφορτωθηκε!!!!!εσενα οπως πας θα σου παει αλλη μια.στη θεση σου δεν θα το παλευα αλλο γιατι κανενα 30-40Ε το μοτερ και κανενα 100-200ε το κοντρολερ συν αυτα που ηδη εχεις αλλαξει και παλι θα εισαι σιγουρος100%!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ