La Nordica extraflame viviana.Εισαγωγή αέρα

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148655 από GeorgeD
Καλησπέρα σε όλους.
Συγχαρητήρια για την υπέροχη κοινότητα.
Κάτοχος λίγων ημερών της La Nordica extraflame viviana και απο τα πρώτα τεστ παρατήρησα ότι έχω υπερβολική ροή εισαγωγής αέρα. Η σόμπα δουλεύει-έχει φλόγα- παρά μόνο εαν καλύψω την εισαγωγή αέρα κατά το 90% περίπου.Έχω αφήσει μόνο 3 χιλιοστά είσοδο.
Παρακαλώ έαν κάποιος μπορεί να βοηθήσει στην ρύθμιση της μείωσης εισαγωγής αέρα καθώς διάβασα στην κοινότητα ότι μπορεί να γίνει απο το μενού τεχνικού.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148699 από MANT
Απαντήθηκε από MANT στο θέμα La Nordica extraflame viviana.Εισαγωγή αέρα
To manual που εχει τα γραφει αναλυτικα και νομιζω το λεει και αυτο μεσα στις ρυθμισεις για τεχνικους.

Πως ακριβως το καταλαβες αυτο δεν σου βγαζει καθολου φλογα η ειναι αλλες φορες δυνατη και αλλες φορες πιο χαμηλη??

Ο τεχνικος που την εβαλες τι σου ειπε??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148700 από GeorgeD
Απαντήθηκε από GeorgeD στο θέμα La Nordica extraflame viviana.Εισαγωγή αέρα
Το manual που δίδεται με την αγορά δεν έχει πως θα μπεις στο μενου τεχνικού ούτε αναφέρει πως μειώνεις την εισαγωγή αέρα.
Το πως το καταλαβα είναι εμφανές ότι πετάει παρα πολύ αέρα στον χώρο καύσης σε σημείο που δεν αφήνει να δημιουργηθεί φλόγα.Ετσι κάλυψα και την είσοδο διαπιστώνοντας αμέσως ότι αυτή είναι η αιτία.
Εαν αφήσω την είσοδο ελεύθερη δεν κάνει ποτέ φλόγα σε ότι ρύθμιση ισχύος βάλω χαμηλή ή υψηλή.
Την εγκατάσταση την εχω κάνει μόνος μου μιας και το σπίτι είναι σε αρκετά απομακρυσμένη περιοχή.
Για αυτό ζητάω την βοήθεια εαν γνωρίζει κάποιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148726 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Αέρα παίρνεις μέσα από το σπίτι απευθείας πίσω από το σπίτι ή έκανες τρύπα και παίρνεις με σωλήνα εξωτερικά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148728 από GeorgeD
Απαντήθηκε από GeorgeD στο θέμα La Nordica extraflame viviana.Εισαγωγή αέρα
Εξωτερικά. Αλλά και να βγάλω την Φ50 και να εχω εισαγωγή απο το δωμάτιο το ίδιο συμβαίνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148807 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα La Nordica extraflame viviana.Εισαγωγή αέρα
ψαξε στα τεχνικα εχειριδια εδω στο φορουμ και θα βρεις και το τεχνικο μενου της σομπας σου
αν και φοβαμαι οτι δεν θα σε βοηθησει ....πριν κανεις αντως οτιδηποτε σημειωσε καπου οτι ρυθμισεις βρεις εμσα στην σομπα,,,ελεγξε τες μ αυτες που αναφερονται στα τεχνικα φυλαδια που σου ειπα και μετα ξεκινα δοκιμεσ ...μια καθε φορα ...παντως αν βρηκες την λυση εστω και χειροκινητα ....μαλλον προτιμησε την αφου βεβαιωθει οτι σ ολες τις σκαλες λειτουργιας δουλευει σωστα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ