Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143823 από parxontis
Γεια σας! Όπως γράφω και στον τίτλο έχω μια edilkamin funny. Όταν η σόμπα ξεκινάει, στην αρχή για λίγη ώρα ο αέρας που βγάζει μυρίζει καπνό. Αυτό είναι πιο έντονο όσο πιο μεγάλη ισχύ έχω στη σόμπα. Μετά από λίγα λεπτά η μυρωδιά σταματάει και ο ζεστός αέρας που βγαίνει στο χώρο είναι άοσμος. Τι μπορεί να συμβαίνει ή μήπως αυτό είναι φυσιολογικό στο ξεκίνημα της σόμπας; Σας ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143828 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
οχι δεν ειναι φυσιολογικο αν ειναι μυρωδια κανου
σιγουρεψου ομως οτι προερχεται απο την περσιδα του ζεστου αερα κι οχι απο την ενωση του μπουριου στην σομπα η και απο καποια μπαλκονοπορτα η χαραμαδα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143829 από parxontis
Απαντήθηκε από parxontis στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
Επειδή το έχω ελέγξει η μυρωδιά προέρχεται από την περσίδα. Μήπως στο ξεκίνημα δεν τραβάει τον καπνό με την απαραίτητη ταχύτητα, με αποτέλεσμα να συσσωρεύεται καπνός που στη συνέχεια όταν η σόμπα ζεσταίνεται απομακρύνεται;
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by parxontis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143830 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
ΓΝΩΜΗ:
1. Ειτε ειναι ιδέα σου οτι ειναι καπνός- και απλά εισαι υπερβολικος με ευαίσθητη μύτη.....σορυ... :S
2. Ειτε υπάρχει πόρος στις κολλήσεις των τουμπος. (μου ετυχε σε ιδια ακριβως σόμπα στον Πλαταμωνα. Ο πωλητης της σόμπας κατηγορούσε το πελλετ και οταν εκανα φυλλο-φτερο την σόμπα, βρήκα το σημειο που εβγαινε η κάπνα και τους τάπωσα. - Και ημουν σίγουρος για πόρο, επειδή πηρα ενα ασπρο βρεγμενο χαρτι κουζίνας και στο επιπλο απεναντι απο την σόμπα εβγαζε μαυρίλα. (καντο αυτο)
3. Να μην ειναι καλά εφαρμοσμένη κάποιο απο τα καουτσουκ τάπες στο κατω μέρος της σόμπας, το βρίσκω δύσκολο, αλλά έλεγξέ το.

Σε ποια περιοχή εισαι ? Επειδή ειμαι σε προσωπικη κόντρα με την Εντιλ και το αχαρακτηριστο σέρβις της, ειμαι ικανος να έλθω. (παντα αφιλοκερδως οπου παω)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143831 από parxontis
Απαντήθηκε από parxontis στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
Μάλλον είμαι λίγο μακρυά (Πάτρα). Όσο γι' αυτά που μου έγραψες: α) οι τάπες είναι καλά εφαρμοσμένες, β) Για τη μυρωδιά δεν είμαι κατηγορηματικός ότι είναι καπνός. Όμως η μυρωδιά υπάρχει και ισχύει ότι έχω γράψει, δηλαδή αρχίζει αμέσως μόλις τελειώσει η αντίστροφη μέτρηση του ανάμματος και αρχίσει να βγαίνει ο ζεστός αέρας από τις περσίδες και εξαφανίζεται λίγα λεπτά αργότερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143833 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
μηπως αργει πολυ να κανει φλογα με αποτελεσμα να ντουμανιαζει μεσα στον θαλαμο κατα την εκκινηση?
παιρνεις απο εξω αερα καυσης και η καπνοδοχος ειναι πολυ κοντα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ