Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143857 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
με πιανουν διαόλια με τους ασχετους :evil:
Γνωριζομαι προσωπικα μαζι τους απο χρόνια, εχω πουλήσει σομπες εντιλ, εχω παει σε αστεια σεμιναριά τους, αλλά επειδη ειμαι επαγγελματίας, μαλλον κακως εκανα και εγραψα.

Θα το γενικευσω το θέμα.
Εχω γραψει στο παρελθον ότι δεκαδες μελη του φορουμ , εχουν απείρως περισσοτερες γνωσεις απο πολλους επαγγελματιες - απλά πωλητες.

Το πρωτο πραγμα που πρεπει να ρωταει ενας υποψηφιος πελάτης στον εμπορο, ειναι.... << Δειξε μου ποιον λέβητα εχεις στο σπιτι σου >>
Οι εν λόγω, δεν εχουν καψει πελλετ στην ζωη τους , η εχουν καψει ελαχιστα.
Οπως και οι περισσοτεροι επαγγελματιες που γνωρίζω.
Απο εκει ξεκινά η ζημιά κατα την γνωμη μου.

- Αν βρω διαθεση, θα συνταξω μια καλή επιστολή στα Αγγλικά και θα την στειλω Ιταλια- και αν θελετε προσυπογραφετε.
Ακομα και σε Ιταλικα φορουμς θα την βαλω.

Η δική μου προσωπική κοντρα εχει να κανει με το γεγονος οτι δεν απαντησαν σε απανωτα e-mails για καποιο ψιλοπροβληματακι με την αντισταση.
Τετοια περιφρόνηση απο τον τεως φιλο μου, δεν την περίμενα.
Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος απο τον ευεργεντηθεντα αχαριστο..


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios, oddios, electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143872 από parxontis
Απαντήθηκε από parxontis στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
@ Stelios και dimlyk: Η σόμπα παίρνει αέρα από έξω και η καμινάδα είναι 7 μέτρα. Οπότε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εκεί. Αυτό που βλέπω όμως στην εκκίνηση είναι ότι πριν ανάψουν τα πέλλετς, ο θάλαμος καύσης γεμίζει με καπνό. (Η φλόγα ξεκινάει όταν η αντίστροφη μέτρηση έχει φτάσει γύρω στο 850). Παρόλα αυτά εκείνη τη στιγμή δε μυρίζει τίποτα. Η μυρωδιά ξεκινάει όταν αρχίζει να βγαίνει ο αέρας από τις περσίδες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143875 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
κοιτα και σε μενα υπαρχει μια ελαφρια μυρωδια κατα την εκκινηση.την δικαιολογω πως ο καπνος που μαζευτε μεχρι να αναψουν τα πελλετ βρισκει διεξοδο και μπαινει μεσα στην σομπα, οπως τον κοχλια του πελλετ και μπαινει στον θαλαμο αποθηκευσης του πελλετ που δεν ειναι εντελως στεγανος.αποτλεσμα οταν ξεκιναν τα βεντυλατερ την μυρωδια που υπαρχει εκει κοντα να την διαχεει στο περιβαλλον.
δοκιμασε εκκινησης με φλογα (οινιπνευμα σε βαμβακι) και μην σκας τα 850 ειναι μια χαρα τα προφληματα αρχιζουν κατω απο 800.
προχθες παραλιγο οι γειτονες να φωναξουν την πυροσβεστικη με το ντουμανι που εβγαλε αφου αναψε στο 720!!!! και να μην πω τη εγινε μεσα στο σπιτι!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": parxontis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143876 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
οπως τα λεει ο στελιος ... απλα αν εσυ θες να δοκιμασεις ,,,δοκιμασε να παρεις αερα απο μεσα και με καποια ευκαιρια οταν θα καθαρισεις πχ την καμιναδα στεγανοποιησε την ενωση της με την σομπα ...αν χανει απ το σιλο η την υαλοκουρτινα δεν μπορεις να κανεις κατι ...σημασια εχει το φαινομενο να μην αποκτα διαρκεια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": parxontis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143877 από oddios
Απαντήθηκε από oddios στο θέμα Re:Απ: Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα
Απο τοτε που εμαθα απο τον κ Νασικα το κολπο με το βαμβακι κ το οινοπνευμα, την αναβω πλεον με αυτον το τροπο, ησυχασα απο το αγχος της καπνας (κ των γειτονων) αναβει γρηγορα κ χωρις ντουμανια, ουτε εξω πλεον μυριζει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": parxontis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143879 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Απ: Edilkamin funny μυρωδια στο ξεκίνημα

oddios έγραψε: Απο τοτε που εμαθα το κολπο με το βαμβακι κ το οινοπνευμα, την αναβω πλεον με αυτον το τροπο, ησυχασα απο το αγχος της καπνας (κ των γειτονων) αναβει γρηγορα κ χωρις ντουμανια, ουτε εξω πλεον μυριζει

Aααα...να ενα τεστ που πρέπει να κανει ο συμφορουμιτης parxontis.

Αναψέ την με τον τροπο αυτο και παρατηρησε αν εχεις επισης την μυρωδια καπνου που αναφέρεις.



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": parxontis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ