Σταματάει ο κοχλίας να κατεβάζει πελλετ.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143694 από blade
Το πιο πιθανό είναι να έφταιγε η οριζόντια καμινάδα που ηταν με στάχτη εως την μέση γιατί παει καλά τώρα.
Αλλα μου φανηκε περιεργο που με βουλωμένη καμιναδα σταματησε τον κοχλια αντι να βαρεσει αλαρμ η να παει σε κατασταση off η δεν ξερω και γω τι.

Τεσπα δεν εχω ασχοληθει σωστα με τον καθαρισμο και την συντηρηση της...Θα κατσω να διαβασω το φορουμ ολο απο την αρχη γιατι στα δυο χρονια δεν εχω κανει και πολλα.

Ευχαριστω και παλι και καλες γιορτες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148701 από mourgos
Παιδιά καλησπέρα. εχω πρόβλημα με την τροφοδισία πέλλετ του λέβητα. Σταματησε να ρίχνει πελλετ τώρα στην αρχή της σεζόν. Συντήρηση έκανα αλλά δεν καθάρισα καμινάδα. Την καθάρισα πέρσι. Καθαρισα το σιλό για σκόνες και λοιπά και δούλεψε για μερικές ώρες και μετά πάλι τίποτα. Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει. Εχετε να προτείνετε τίποτα???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148709 από PAPADAKIS
Ακούς τον κοχλία να γυρνάει ή όχι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148727 από mourgos
Το άκουσα να γυρνάει όταν κατέβασε πελλέτ. Μετά όχι. Σταματάει να γυρνάει και να κατεβάζει πέλλετ. Εχω μία εντύπωση για το μοτέρ του κοχλία αλλά δεν είμαι σίγουρος. Και αν δουλέψει δουλέυει για μισή ώρα κανονικά, γυρνάει ο κοχλίας και τροφοδοτεί πέλλετ και μετά τίποτα. Αδειο το τασάκι. Σήμερα άφησα λίγο πέλλετ στο σιλό (περίπου μισό τσουβάλι) και πήρε. Αλλά πάλι γισ μισή λίγη ώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει ζοριστεί το μοτέρ και θέλει αλλαγή ή αν παίζει κάτι άλλο περίεργο. Ο λέβητας ειναι Karmek.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148729 από PAPADAKIS
Μήπως το μήκος του πέλλετ είναι πάνω από 3,5 πόντους? Εφαγα 3 μήνες γιά να κάψω μία παλέτα με τέτοια μέσα..



Συνέχεια μου κόλαγαν πριν το κοχλία -έκαναν σπηλαίωση - και έσπρωχνα με ένα σίδερο το πέλλετ να πάει πιό κάτω.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148731 από PAPADAKIS
Διαφορετικά κοίτα τον πρεσοστατη που λέει ο φίλος Κώστας πιό πάνω ή δες τα μπουριά άμα είναι καθαρά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ