Πρόβλημα με σόμπα Edilkamin Cherry (σβήνει)

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141714 από t123321
Αν η φλόγα σου είναι ζωηρή και ασπρο κίτρινη, δηλαδή όχι νωθρή και κόκκινη τότε από αέρα είσαι εντάξει. Αν είναι νωθρή αύξησε το αέρα και δοκιμασέ το μια - δύο μέρες.
Μόλις τακτοποιήσεις τον αέρα αν ακόμα έχεις κλινκερ τότε άρχισε να μειώνεις την ποσότητα του πελλετ. Ειδικά αν το πελλετ έχει μικρό μήκος 10-12 χιλ τότε ίσως χρειαστεί να το μειώσεις όσο πάει.

Φρόντισε η καμινάδα σου να είναι εντάξει (καθαρή, χωρίς μεγάλα ευθύγραμμα τμήματα), να έχεις καθαρό (σημαντικό) το ποτηράκι καύσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #141716 από Nasikas
Επειδή:
1. Με αφορά (καθως ανεφερετε οτι εχετε προβλημα με το πελλετ μου)
2. Γνωρίζω καλά την σόμπα -ως χρήστης και πωλητης μερικών τινων (καθως και το επίπεδο τεχνικης υποστηριξης της εν λογω εταιρειας - για την οποια θα γραψω εν ευθέτω χρόνω)

Παρακαλώ στείλτε μου την διεύθυνσή σας προκειμενου να περάσω εντός της εβδομαδος. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αλλως, ευλογα μπορώ να υποθέσω ότι είστε με αλλο νικ, ο ανωνυμος "ακης" "πανος" η "μάνος", απο δραμα η αλεξ/πολη που εμφανίζονται και εξαφανιζονται, αφήνοντας τα ...

ΥΓ Πέλλετ Καρυπίδη- απο που αγοράσατε ? Δεν βγηκε σε προσφορά φυλλαδιου ακόμα- ειναι πιο ακριβο απο σβαι.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141972 από tzo
Απαντήθηκε από tzo στο θέμα Re:Πρόβλημα με σόμπα Edilkamin Cherry (σβήνει)
φιλε dimlyk κ αλλους που έχω ρωτηση μου είπαν για ανακατεμα πελετ.θα το δοκιμάσω κ αυτό δεν έχω να χάσω τίποτα.όσο για το κρυφο μενου το έχω, νομίζω κιόλας δεν είμαι σίγουρος,είναι 4-5 σελίδες Α4 αυτό είναι;τα έχω κοιτάξει όλα.κ βασικά τώρα έχω κατεβάσει το ποσοστό πέλετ που ρίχνει κατα πολύ,έχει δυο μέρες να μου σβήση.αλλά κάνω κ το εξης,την σβήνω κ την καθαρίζω δυο φορές την ημέρα.τώρα θα δείξει τι να σου πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141974 από tzo
Απαντήθηκε από tzo στο θέμα Πρόβλημα με σόμπα Edilkamin Cherry (σβήνει)
αδερφέ πάντος κ με τα πέλετ σου κ με πολά αλλά βρήκα τον μπελά μου.συγγνώμη που στο λέω κ όχι μόνο εγώ κ 2-3 φιλοι μου.σου δείνω κ τα τηλ τους αν θες να του πάρεις δεν έχω πρόβλημα.αλλά κ πάλι συγγνώμη πραγματικα στο λέω όχι μαλ...κιες αλλα δεν ξέρω αν ξαναπάρω πέλετ δικά σου.τώρα το πέλετ φταίει;η σόμπα μου δεν ξέρω.όσο για τα πέλετ καρυπίδη τα πήρα απο τον μαρινοπουλο.η τιμη είναι 4.49 το 15 κιλο κ αν πάρεις τονο κ πάνω έχεις 10% έκπτωση.κ όσο γιαυτό που λες να περάσεις για την σόμπα δεν νομίζω γιατί είμαι απο καστορια.μακάρι να ξέρεις όπως λες την σόμπα μου κ μακάρι να είσουν εδω να ερχοσουν να την σκαλίσης μπας κ βγάλουμε άκρη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141976 από tzo
Απαντήθηκε από tzo στο θέμα Re:Πρόβλημα με σόμπα Edilkamin Cherry (σβήνει)
αδερφε η φλόγα είναι όπως τα λες ασπρο κίτρινη.εδ΄ω είμαστε καλά.η καμινάδα μου κ αυτή είναι έντάξει κ καθαρή κτλ κτλ αφου έχω φάει κόλημα ρε κ βγαίνω κάθε βδομάδα κ την καθαρίζω.μου την έχει δώση στα νευρα σου λέω.κ οι σολινες έιναι περίπου ένα μέτρο οριζόντια κ κοντα στα δυο μετρα κ ουτε κάθετα.κ αέρα πέρνει κατευθείαν απέξω.την έχω κολήτα στον τόιχο.έχω τώρα δυο μέρες δεν μου έχει σβήση η σόμπα γιατι έχω μειώση το πέλετ κατα πολύ.αλλα η μαλ..κία είναι ότι δεν έχω τοσο ζέστη.μπρός γκρεμός κ πίσω ρέμα.σευχαριστό πάντος που μου είπες τι να κάνω νασε καλά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #141985 από dimlyk
επειδη τα ανακατεματα ειναι λυσεις αναγκης ...αν καιν φετος τοχω κανει μονιμη κατασταση .... αν γνωριζεις το μενου ,,,προσπαθησε να αυξησεις λιγο την διαρκεια καθαρισμου του μαγγαλιου 1-2 δευτερολεπτα ...κι αντι να μειωνεις συνεχως το πελλετ ...αυξησε και λιγο τον αερα ...το πελελτ ειναι απο πευκο κι εχει καλη θερμογονο αλλα.... εχει και αλλα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ