Προβλημα στο Κοχλια

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138603 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Re:Προβλημα στο Κοχλια
Σπασμένο γρανάζάκι στον μειωτήρα, καμένο πηνίο στο μοτέρ, φρακαρισμένα ρουλεμάν απο θερμοκρασία η πριονίδι στο εσωτερικό τους, ξελασκαρισμένη βίδα άξονα, κτλ κτλ.

Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου φώναξε κάποιον να το κοιτάξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138604 από sotos71
Απαντήθηκε από sotos71 στο θέμα Re:Προβλημα στο Κοχλια
Τα χερια μου πιανουν αλλα δεν γνωριζω πως να λυσω το κοχλια για να τον καθαρισω δεν νομιζω να εχει αλλο προβλημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138605 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Προβλημα στο Κοχλια
Το είχα πάθει και εγώ πέρσι.Δεν καθάρισα και τόσο καλά τα πέλλετ από το δοχείο και η σκόνη από τα πέλλετ που είχε μείνει λάσπωσε από την υγρασία και κόλησε ο κοχλίας.Με πολύ υπομονή και επιμονή κατάφερα να τον καθαρίσω.Δεν γυρνάει καθόλου ο κοχλίας;Ούτε μισή στροφή;Αν δεν βγαίνει εύκολα ο κοχλίας προσπάθησε με ένα καλαμάκι σιγά σιγά να τον καθαρίσεις και από μέσα από την σόμπα (από την τρύπα που πέφτουν) και από την δεξαμενή να καθαρίζεις τις βόλτες του.Υπομονή θέλει.Α!Και κανά δυνατό χτύπημα στην σόμπα με το χέρι δεν θα του κάνει κακό...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138606 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Re:Προβλημα στο Κοχλια

mastoras έγραψε: Σπασμένο γρανάζάκι στον μειωτήρα, καμένο πηνίο στο μοτέρ, φρακαρισμένα ρουλεμάν απο θερμοκρασία η πριονίδι στο εσωτερικό τους, ξελασκαρισμένη βίδα άξονα, κτλ κτλ.

Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου φώναξε κάποιον να το κοιτάξει.


Ολα αυτα τα εχεις δει και σε Ιταλικες σομπες;
Ρωταω γιατι εχω μεγαλη πικρα απο την δικη μου σομπα και ειναι Ελληνικης κατασκευης.
Κατι απο αυτα συμβαινει με πιθανοτερο να εχει φρακαρει πελετ μεσα στον κοχλια.
Κατα την εκκινηση το ηλεκτρικο μοτερ ασκει τη μεγαλυτερη ροπη,αν εχει η σομπα σου στο μενου χωριστα για φορτωση πελετ πηγαινε εκει και επελεξετο να φορτσωση πελετ.
Αυτο εκανα στη δικια μου σε αναλογη περιπτωση και αν δεν ξεκολουσε τοτε εβγαζα τον κοχλια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138607 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Re:Προβλημα στο Κοχλια
Δεν αντέχεις ένα κόστος 40-50 ευρώ να στο φτιάξει κάποιος ?

Αν όχι....βγάλε φώτο πίσω από την σόμπα το μοτέρ του κοχλία, και τα λέμε. Κοντινές και καθαρές όμως φωτογραφίες και από τις τρεις πλευρές, γιατί την σόμπα σου δεν βλέπω να την ξέρει κανείς που τριγυρνά εδώ στο φόρουμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138609 από sotos71
Απαντήθηκε από sotos71 στο θέμα Προβλημα στο Κοχλια
Εριξε αρκετα πελλετ αλλα συνεχιζει το προβλημα γυριζει λιγο αυτο μου κανει εντυπωση.Η σομπα σταματησε βγαζοντας μυνημα οτι δεν εχει πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ