Aυξομοιωση φλογας και μαυρισμα τζαμιου

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137836 από rose
Τον λεπτο σωληνα τον εχω βγαλει εξω στο μπαλκονι κανονικα για αερα. και το φ80 εχω βαλει στο τζακι.. ξαναλεω μηπως φταιει που ειχα την σομπα στο οικονομικο προγραμμα με λιγο αερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137837 από Κυριακίδης 2

rose έγραψε: Τον λεπτο σωληνα τον εχω βγαλει εξω στο μπαλκονι κανονικα για αερα. και το φ80 εχω βαλει στο τζακι.. ξαναλεω μηπως φταιει που ειχα την σομπα στο οικονομικο προγραμμα με λιγο αερα?


Το "οικονομικό πρόγραμμα" (με λίγο αέρα) όσο και ναναι δεν είναι λόγος να μαυρίζει το τζάμι (άμεσα και αν δεν δουλέψει αρκετές ώρες) από όσο ξέρω μέχρι στιγμής από δικές μου εμπειρίες για να "καπνίσει" "μαυρίσει το τζάμι" κτλ είτε θα έχεις βάλει πολύ μεγάλος μήκος μπουριά (που δεν έχεις βάλει και το γνωρίζουμε) είτε έχει κάποια "στένωση" η έξοδος της καμινάδας για να αποβάλλει τα καυσαέρια. Είτε αν δεν κλείσεις καλά την πόρτα της σόμπας (κενά στην εφαρμογή της πόρτας της σόμπας που αυτό θα έχει συνέπεια να μην έχει και καλή απόδοση στην δύναμη καύσης).
Από εκεί και πέρα θα πρέπει να ρυθμίσεις την σόμπα σε πιο ισχυρό επίπεδο (εκτός του Eco οικονομικού)
Τα μπουριά (σπιράλ αλουμινίου) πρώτη φορά το ακούω .. δεν είναι και τόσο κατάλληλα για χρήση .. καλύτερα απλά μπουριά ευθύγραμμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137853 από dimlyk
οπως σου ειπαν βγαλε τελειως το Φ50 και ασε την σομπα να παιρνει ελευθερα αερα απ το σπιτι
αυτο θα βοηθησει λιγο την καυση ....απο κει και περα κανε δοκιμες σε διαφορες βαθμιδες
και ναι μπορει να ισχυει αυτο που ειπες αλλα αν ηταν σωστα ρυθμισμενη δεν θα επρεπε

να αποκλεισεις ομως και την περιπτωση να εσβησε επειδη επιασε την ρυθμισμενη θερμοκρασια
αν τα ακαυτα πελλετακια ηταν πολλα μαλλον δεν φταιει αυτο γενικα ομως μπορει αν μενουν μερικα ακαυτα στο σβησιμο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137877 από Stavrax
Το πέλλετ που έκαιγες μήπως είχε απορροφήσει υγρασία ή μήπως ήταν χαμηλής ποιότητας?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ