Ανταλλακτικα για θερμαστρες πελλετ ravelli

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119741 από nikolas

andreas72 έγραψε:

stam357 έγραψε: δεν αντιλεγω αλλα 350 εκκινησεις πιστευω οτι ειναι λιγες για να καει η αντισταση.παρολα αυτα δεν ειναι κακο να μου πειτε απο που μπορω να την προμηθευομαι

να ξερες ποσο σε καταλαβενω!!!!!!!! για δες εδω pro: www.hellenic-pellets.gr/catalog.asp?action_id=4&lang_id=gr
εδω


Δεν είναι λογικό με 350 εκκινησεις να χαλά η αντίσταση κάτι άλλο συμβαίνει ψαξτω με εξιδηνικευμένο τεχνικό . Οι αντιστασης που χρησιμοποιούν είναι μάρκας ΗΙΤ και έχουν εγγύηση για10.000 Fuel Ignition Phase. Το γνωρίζω καλά γιατί ήμουν 3 χρόνια στην παραγωγή εργοστασίου ειδών θέρμανσης στην ιταλια και χρησιμοποιούσαμε ακριβώς τα ίδια εξαρτήματα. Μα και οι ελληνικές που φτιάχνουν στην Σινδο είναι εξίσου καλές. Η δικιά μου σόμπα είναι ελληνική και με 6-14 βαθμούς έξω ανάβει και σβήνει περίπου 5 φορές το 24ωρο. Δουλευη μονιμα στο AUTO με σταθερή θερμοκρασία στο σπίτι 22,5 βαθμούς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119810 από andreas72

nikolas έγραψε:

andreas72 έγραψε:

stam357 έγραψε: Η δικιά μου σόμπα είναι ελληνική και με 6-14 βαθμούς έξω ανάβει και σβήνει περίπου 5 φορές το 24ωρο. Δουλευη μονιμα στο AUTO με σταθερή θερμοκρασία στο σπίτι 22,5 βαθμούς

.


και εμένα Νικο κάπου εκεί 5 έως 8 φορές ,είμαι όμως σε σκέψεις να την βάλω να σιγώ-καίει.
1) για να μην χαλάσει η αντίσταση
2) για τα μέταλλα μια ζέστη μια κρύο
τη λένε οι Ιταλοί εκεί που δουλεβες??
σε αυτόματο η σε μοτουλατσιονε -εκο-οικονομία>??


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119959 από nikolas
Το eco mode που το αναφέρουν πολλοί κατασκευαστες είναι χαμηλή ποσότητα πελλετ και οξυγόνου στον χώρο καύσης.(Απο τετοια τρικ βελτιωτικά θα δεις και θα ακούσεις πολλά απο τους Ιταλούς και εσυ αναρωτιέσαι αραγες τι να ειναι αυτο). Οσο καλό και να είναι το πελλετ δεν μπορείς να πετύχεις τέλια καύση, τα περιθώρια να ρυθμισης την καυση ειναι ελάχιστα αποτέλεσμα να εχεις καπνα εξω και μαυρισμα τζαμιου και θαλαμου, αλλα και πολλες φορες σβήσιμο της σομπας με αλλες συνεπιες. Στην αλλη περίπτωση οταν η θερμοκρασια φθάσει στους επιθυμητούς βαθμους σταματά η τροφοδοσια πελλετ με αποτελεσμα να σβήσει η φλόγα και σιγα σιγα να κρυώσει ο χωρος και η σομπα και μετα να ξανα ξεκινά. Εαν νομίζεις οτι μπορείς να πετύχεις την ρύθμιση της σομπας χωρις καπνες και σβησίματα και ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ την επιθυμητή καλητερα ειναι να μην σβήνει. Εγω παντος δεν το εχω πετύχει κυρίως λόγο πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153204 από maxsto

nikolas έγραψε:

stam357 έγραψε: λοιπον παιδια σας εχει τυχει να περνετε δωρεαν ανταλλακτικο μεσω εγγυησης και να πληρωνετε για τα εργατικα? μου ετυχε και αυτο.το κοστος? οσο και η αγορα.ο ελληνας δεν βαζει μυαλο.φυσικα δεν θα με ξαναδει η συγκεκριμενη εταιρεια ουτε ζωγραφιστο


Φίλε stam357 ο ελληνας πουλα πολύ ποιο φτηνά από τον ιταλο. Εδώ στην Ελλάδα την πουλάνε 16 + φ.π.α euro 250-280-300 WATT μονον να ξερης απο που να ψωνισης ;)


Καλημέρα,
Συγνώμη που ξεθαβω το θέμα, αλλα ψάχνοντας μεσα στο φορουμ ,επεσα πάνω του.
Φίλε nikolas μπορεις να μου υποδείξεις σε παρακαλώ απο που να πάρω αντίσταση σε αυτες τις τιμές ?
σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ