Πρόβλημα δυσλειτουργίας αερόθερμης σόμπας Αngela ΤΑ 12

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100381 από kostasant
Έχω αγοράσει από τον Φεβρουάριο την συγκεκριμένη σόμπα. για ένα μηνά δούλευε τέλια με τις ρυθμίσεις στο eco, ξαφνικά χωρίς να πειράξω τίποτα έχει παρουσιάσει τα εξής προβλήματα.
1)με το που τελειώσει η φάση της "enafsi" και περάσει στη φάση "on" Η φλόγα πέφτει πολύ και βγάζει "alarm a02" που σημαίνει ότι η δεξαμενή δεν έχει πελλετ, και κάνει "svisimo" ....αλλά είναι γεμάτη!!!!!!!
2)βγάζει "alarm a01" για καθαρισμό σχάρας ενώ μόλις την έχω καθαρίσει και ανάψει
3)ενώ έχει πιάσει τούς βαθμούς που ζητάω, πάει για σβήσιμο αλλά ρίχνει πελλετ στο τασάκι κ το υπερχειλίζει, χωρίς να το καίει. μοιάζει δηλ σαν να μπερδεύεται και ενώ πάει για σβήσιμο ρίχνει πελλετ

το πελλετ που χρησιμοποιώ είναι πάντα ίδιο
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by kostasant.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100383 από Stavrax
Καλώς ήρθες και καλές δημοσιεύσεις.
Σε παρακαλώ όμως να μην χρησιμοποιείς greeklish καθώς δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ.
Όσο για το βίντεο, βεβαίως και μπορείς να ανεβάσεις.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100388 από kostasant
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by kostasant.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100390 από kostasant

kostasant έγραψε: Στο βίντεο που θα ανεβάζω το πρόβλημα φαίνεται στο 11το λεπτό όλο κρατάει 15 λεπτά



.

kostasant έγραψε: Έχω αγοράσει από τον Φεβρουάριο την συγκεκριμένη σόμπα. για ένα μηνά δούλευε τέλια με τις ρυθμίσεις στο eco, ξαφνικά χωρίς να πειράξω τίποτα έχει παρουσιάσει τα εξής προβλήματα.
1)με το που τελειώσει η φάση της "enafsi" και περάσει στη φάση "on" Η φλόγα πέφτει πολύ και βγάζει "alarm a02" που σημαίνει ότι η δεξαμενή δεν έχει πελλετ, και κάνει "svisimo" ....αλλά είναι γεμάτη!!!!!!!
2)βγάζει "alarm a01" για καθαρισμό σχάρας ενώ μόλις την έχω καθαρίσει και ανάψει
3)ενώ έχει πιάσει τούς βαθμούς που ζητάω, πάει για σβήσιμο αλλά ρίχνει πελλετ στο τασάκι κ το υπερχειλίζει, χωρίς να το καίει. μοιάζει δηλ σαν να μπερδεύεται και ενώ πάει για σβήσιμο ρίχνει πελλετ

το πελλετ που χρησιμοποιώ είναι πάντα ίδιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100401 από kostasant

kostasant έγραψε: .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #100438 από kostasant
εχει καποιοσ παρομοιο προβλημα κ τι ακριβως πρεπει να κανω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ