Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80305 από domna
Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα δημιουργήθηκε από domna
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ALEX EVA CALOR 9ΚW.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΠΝΟΔΟΧΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ALARM HOT TEMPERATURE.ΟΥΤΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΠΕΛΛΕΤ ΑΛΛΑΞΑ. ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ.Α ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΟΠΟΥ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΑΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΤΑΝΘΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΡΩΤΩ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80309 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα
καλως ηρθες Δομνα
γραφε μονο με μικρουλια :)
πριν την μεταφορα δεν ειχες προβλημα ?
οταν λες εσωτερικη καπνοδοχο τι εννοεις ?
καποιες φωτο μαλλον θα βοηθουσαν :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": domna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80311 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα
κατ' αρχην αυτοι που σου λενε δεν εχω δουλεψει αυτο το μοντελο μαλλον... δεν εχουν δουλεψει κανενα....
τελος παντων.

Για να σε βοηθησουμε ΙΔΑΝΙΚΑ καλο ειναι να μας ανεβασεις φωτο με την εγκατασταση της σομπας δηλ. να δουμε καμιναδα κυριως και πως αυτη ειναι συνδεδεμενη.

η εισοδος του αερα δεν παιζει κανενα ρολο εφ οσον δεν εχεις προβλημα στην καυση αλλα στο οτι δεν φυσαει ζεστο αερα στο χωρο ( προφανως )

αλλα γενικά περεγραψε το πραγμα λιγο πιο αναλυτικά....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": domna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80328 από domna
Απαντήθηκε από domna στο θέμα Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα
Ευχαριστω προκαταβολικα που ασχολειστε με το προβλημα μου.επειδη ειμαι ασχετη με ανεβασμα φωτο θα προσπαθησω να σας περιγραψω.η πελλετ ειναι τοποθετημενη σε διαδρομο.τα ρευματα απο κατω πανε καιερχονται μια και το σπιτι εχει ελαχιστη μονωση.το σπιτι εχει καπνοδοχο στο κεντρο του σπιτιου.εχω συνδεσει καθετα 1 ινοξ μπουρι 1,20 και οριζοντια μισο μετρο που μπαινει στην κεντρικη καπνοδοχο.οταν παιρνει μπρος ενδειξεις candle μετα load wood μετα αναβει κανονικα βγαζει ζεστο αερα ανεβαινει ως τους 17 18 και μετα alarm hot temperature.απο την αλλη μερια του τοιχου στο σαλονι υπαρχει συνδεμενη ξυλοσομπα στον ιδιο καπνοδοχο πιο ψηλα ομως.λετε αυτο να επηρεαζει την πελλετ?οταν μου εγκατεστησε την πελλετ ο εμπορος επαιρνε αερα απο εξω.για μηνες η πελλετ αναβε 7 με 10 ωρες μεχρι που γινοταν υπρχειλιση του πελλετ.την εσβηνα την καθαριζα και ξανα απο την αρχη.με τα χιλια ζορια τον βρηκα ειχε ερθει να την δει και μου ειπε οτι οι μαστορεσ του ειχαν κανει λαθος στην συνδεση της εξωτερικα και επρεπε να μπει ενα καπελο.το κοιταξε ηλεκτρονικα στο μενου ειπε οτι ολα ηταν οκ και απο τοτε αφαντος.ενας γειτονας μου ειπε οτι ειναι λαθος να παιρνει απο εξω αερα γιατι η διαφορα θερμοκρασιας μεσα και εξω μπορει να δημιουργησει προβλημα στην σομπα και ετσι την ξεστησα και την συνδεσα μονη μου στο διαδρομο στην καπνοδοχο του σπιτιου.τα μπουρια ειναι πεντακαθαρα οπως και η καπνοδοχος διαμετρου 17 επι17.
/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80333 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα
δηλ η μονη αλλαγη που εκανες ηταν να βγαλεις τον εξωτερικο αερα και να τον κανεις εσωτερικο?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": domna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80335 από domna
Απαντήθηκε από domna στο θέμα Eva Calor Alex 9kW: πρόβλημα
ναι και αντι τα μπουρια να ειναι εξω στο μπαλκονι να γινουν εσωτερικα και να συνδεθουν σε καπνοδοχο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ