Συμβουλές για αγορά αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67896 από stoikon

zevooazaz έγραψε: ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση... είμαι πλεόν εξαντλημενος απο το ψάξιμο στο net και πάλι δεν νομίζω ότι έχω βγάλει άκρη.
Στον πέμπτό είναι ένα δώμα στα 50τμ περίπου. δηλαδή η σαλοτραπεζαρία μου είναι η βεράντα του.

Για το φίλτρο ναι.... νεράκι είναι σε ένα κουτί με μια βάνα στην μία άκρη.. αυτο που μου άρεσε είναι ότι σε ύψος μένει χαμηλά. όπως μου είπαν εκεί η κλασική του καμινάδα θέλει 2 μέτρα μινιμουμ για να δουλεψει σωστά το μηχάνημα.

Εγω μια φορά τους έχω πει να με πάρουν τηλ να έρθει άνθρωπος στο σπίτι να δεί και να προτείνει πιθανόν κάποια άλλη τοποθεσία της σόμπας.
Στο φυλλάδιο που έχω δίπλα μου αυτη την στιγμή την 12KW (HP22) την δίνει 1300 € με απόδοση 88% για 120τμ.
αλλα είναι μουλάρι αδερφέ μου. πολύ τεράστια B)

γνωρίζεις 12ΚW σε κάτι ποιο συμμαζεμένο??? ή θα ξεφύγουμε πολύ στα χρήματα?? ( @$#$#@ τα λεφτά μου)

Δημήτρης


Στην πρώτη σελίδα του φόρουμ επάνω δεξιά έχει προσφορές για τα μέλη. Υπάρχει προσφορά για τις σόμπες που ενδιαφέρεσαι,νομίζω σε συμφέρει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67898 από zevooazaz
ναι τα έχω δει αλλά είμαι μάλλον κομμάτια....
αυριο πάλι θα το ελέγξω.

ευχαριστώ και πάλι... σας είμαι ευγνώμων..... αλλά πρέπει να μπουν οι σκέψεις σε μια τάξη....

:pinch:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68058 από Atlas
Καλημέρα Δημήτρη και χρόνια πολλά!!
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην εταιρεία ΜΟΣΧΑΛΗ ΑΒΕΤΕ και να σου λυθεί κάθε απορία.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68161 από zevooazaz
Καλησπέρα και πάλι.
Βεβαίως και θα το κάνω απο Δευτέρα. Θα ήθελα όμως να εράσει κάποιος να δει τον χώρο ώστε να συζητησουμε την τοποθέσία της σόμπας.

Πάντως όπως μου είπαν και σε προηγούμενο post τα 250 για την τοποθέτηση είναι όντως πολλά.
Το πρωϊ άλλος στο τηλέφωνο μου είπε 180 ευρω (τοποθετηση+σωλήνες).

επίσης βρήκα και αυτην την σόμπα..
technopellet.gr/product.html?p=sompa-air...sandra-eurostek-10kw
€1310 μετρητοις με την μεταφορα και την τοποθέτηση.

πάντως αν είναι να πάρω 12KW δεν θα πάρω αυτη την HP22... είναι μουλάρι ολόκληρο. θα είναι η τελευταία μου επιλογή για τα 12KW.

Ερώτηση... γιατι προσπαθούν να με πείσουν ότι 9 ή 10 KW είναι αρκετά???? δεν θέλουν παραπάνω χρήματα???

Δημήτρης
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by zevooazaz.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68164 από XAALAARAA

zevooazaz έγραψε: Καλησπέρα και πάλι.
Βεβαίως και θα το κάνω απο Δευτέρα. Θα ήθελα όμως να εράσει κάποιος να δει τον χώρο ώστε να συζητησουμε την τοποθέσία της σόμπας.

Πάντως όπως μου είπαν και σε προηγούμενο post τα 250 για την τοποθέτηση είναι όντως πολλά.
Το πρωϊ άλλος στο τηλέφωνο μου είπε 180 ευρω (τοποθετηση+σωλήνες).

επίσης βρήκα και αυτην την σόμπα..
technopellet.gr/product.html?p=sompa-air...sandra-eurostek-10kw
€1310 μετρητοις με την μεταφορα και την τοποθέτηση.

Εσείς τι λέτε ???


προλαβαινεις την προσφορα προσφορα Μοσχαλης

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68165 από zevooazaz
χαχα.... τωρά θες να ξυπνήσω την γυναίκα μου.... δεν είναι καλή ιδέα.... θα της το πώ το απόγευμα.... αλλωστέ πλεον έκλεισαν για σ-κ.

Αυτο ομολογώ δεν το είχα δεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ