Συμβουλές για αγορά αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69956 από zevooazaz

DOOM_NX έγραψε: Τι είναι αυτά που διαβάζουμε σήμερα; Ποια πιάτσα χαλάει, Σταύρο; Έχετε κάνει καμιά συμφωνία κατώτατης τιμής οι έμποροι και φοβάστε μην εκτεθείτε; Από πότε απαγορεύεται να κάνει έρευνα αγοράς ο πελάτης και να ζητάει καλύτερη τιμή από την πιο φθηνή που έχει εντοπίσει; Όποιος δε θέλει δεν τη δίνει πολύ απλά. Και επειδή κάλεσε τον τεχνικό σπίτι του για μια εκτίμηση δε σημαίνει ότι θα τον παντρευτεί κιόλας! Στο εξωτερικό όλες οι εκτιμήσεις γίνονται δωρεάν χωρίς υποχρεωτική αγορά προϊόντος.


παρακαλώ doom... μην το συνεχίζουμε... τα παιδιά στην Αθήνα έχουν κάνει τις προσφορές τους και ποτέ δεν με πιέσανε.
Απλά θα πάω στο μαγαζί και θα τους πώ ότι με αυτα τα χρήματα τι καλύτερο μπορεί να γίνει...
ήταν άστοχο να το κάνω στο internet το παραδέχομαι.
κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται face to face.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69968 από Moschalis
Κανείς δεν ζήτησε απο κανέναν τίποτα. Ο zevooazaz αναφέρεται ονομαστικά στην εταιρεία λέγοντας έχω 1500 κασέρι , πως θα γίνει να πάρω τη σόμπα με τα παρελκόμενα. Απαντήθηκε ευγενικότατα, δικαιολογώντας την πιθανά μεγαλύτερη τιμή του αντιπροσώπου. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο σας χαλάει η αναφορά στο ότι χαλάει η πιάτσα. Κατα καιρούς έχουμε μεγαλύτερο απόθεμα σε κάποια μοντέλα και τα βγάζουμε προσφορά για το φόρουμ, ειδικά όταν γίνονται παραλαβές και υπάρχει πρόβλημα αποθήκευσης.
Το θεωρω αντιδεολογικό αυτή η τιμή που είναι για περιορισμένο χρονικό διάστημα και για λίγα σχετικά κομμάτια και αποκλειστικά για ενεργούς χρήστες του φόρουμ να συγκρίνεται με τις εκάστοτε τιμές των αντιπροσώπων. Δεν το θεωρώ σωστό και δεν μπορω να μην έχω το δικαίωμα να εκφράσω τη γνώμη μου.
Κανείς δεν έπιασε απο το λαιμό κανέναν πελάτη να αγοράσει κάτι , το μόνο που λέω είναι να μην συγκρίνουμε διαφορετικά πράγματα.

Και όπως αναφέρω και στο τέλος , εαν κάπου κάνω λάθος τότε ζητάω συγγνώμη , αν όχι είμαι ανοιχτός σε κάθε αντιπαράθεση - συζήτηση.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Moschalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69981 από ktm620

zevooazaz έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Τι είναι αυτά που διαβάζουμε σήμερα; Ποια πιάτσα χαλάει, Σταύρο; Έχετε κάνει καμιά συμφωνία κατώτατης τιμής οι έμποροι και φοβάστε μην εκτεθείτε; Από πότε απαγορεύεται να κάνει έρευνα αγοράς ο πελάτης και να ζητάει καλύτερη τιμή από την πιο φθηνή που έχει εντοπίσει; Όποιος δε θέλει δεν τη δίνει πολύ απλά. Και επειδή κάλεσε τον τεχνικό σπίτι του για μια εκτίμηση δε σημαίνει ότι θα τον παντρευτεί κιόλας! Στο εξωτερικό όλες οι εκτιμήσεις γίνονται δωρεάν χωρίς υποχρεωτική αγορά προϊόντος.


παρακαλώ doom... μην το συνεχίζουμε... τα παιδιά στην Αθήνα έχουν κάνει τις προσφορές τους και ποτέ δεν με πιέσανε.
Απλά θα πάω στο μαγαζί και θα τους πώ ότι με αυτα τα χρήματα τι καλύτερο μπορεί να γίνει...
ήταν άστοχο να το κάνω στο internet το παραδέχομαι.
κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται face to face.




Ε λοιπόν όχι φίλε μου καθόλου άστοχο δέν ήταν , ίσως λίγο άκομψο γιατί δέν μίλαγες και σε φιλαράκι σου ναι... Αλλά το να υπάρχει αληθινή εικόνα και ενημέρωση για το τί γίνεται είναι πολύ ουσιαστικό και είναι αυτό ακριβώς που λείπει απο το ελληνικό εμπόριο κατ εμέ. Άν ο μόνος τρόπος να αποκομίσει κάποιος μια πραγματική εικόνα για το γίνεται γύρω απο ένα προιόν είναι μόνο μέσω των πληροφοριών απο ένα φόρουμ άς είναι έτσι , γιατί σίγουρα οι διάφοροι που προσπαθούν να πουλήσουν και μόνο δέν πρόκειται να στην δώσουν.
Μήν παρεξηγηθώ δέν αναφέρομαι στον Κο Μοσχάλη ο οποίος αποτελεί πρότυπο επαγγελματία απο τα τόσα που έχω διαβάσει απο τόσα άλλα μέλη εδώ αλλά στην γενικότερη κατάσταση του ελληνικού εμπορίου , πού όλοι έίμαι σίγουρος έχουμε αντιμετωπίσει πολλές φορές και ιδίως τώρα με αυτήν τήν έκρηξη λόγω συνθηκών της οικονομικής κάλυψης των βασικών αναγκών όπως της θέρμανσης...
Και μήν ξεχνάτε τεράστια πολυκαταστήματα με εγγύηση χαμηλότερης τιμής και πανό του τύπου βρείτε κάπου χαμηλότερη τιμή και η διαφορά δική μας και άλλα παρόμοια...
Με κρυψινισμούς υγιής ανταγωνισμός δέν μπορεί να υπάρξει , ο κάθε έμπορος είναι φυσικά ελεύθερος να κοστολογήσει όσο θέλει αλλά είναι και υποχρεωμένος να μου εξηγήσει το γιατί και όχι τόσο το πουλάω εγώ φίλε άν θέλεις πάρτο...
Και επειδή εγώ παρακολούθησα την ροή των πόστ όπως λές , έχω ξαναποστάρει άλλωστε , φαίνεται ότι στην δαιδαλώδη αναζήτηση σου και προσπάθεια προέκυψαν όλα αυτά και δέν ήταν μια επιτηδευμένη προσπάθεια σου να παγιδέψεις κάποιον έμπορο στο να σου δώσει την εν λόγω προσφορά και αυτός ή να τον εκθέσεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69986 από Fokion
zevooazaz

για να μη μακρυγορουμε, η προσφορά ( που ισχυει μεχρι αυριο) ειναι για τα πραματα παραδοτεα οχι στο Βολο αλλα σε μεταφορικη στην Ορφεως στην Αθηνα.

Υπολογιζεις δηλ.
1230 ειναι η σομπα ΜΕ τα μπουρια της ΜΕ τη σκουπα ΜΕ το πελλετ ΣΤΗΝ ΟΦΕΩΣ στις μεταφορικές

Μετα ΑΝ παραγγειλεις απο Μοσχάλη συνενοησαι με την ευγενεστατη Κυρια να ΜΗΝ τα κατεβαση Αθηνα με τον συνηθη μεταφορέα, αλλα με εναν αλλο ο οποιος για 60 ευρω ( ή 70 ηταν δε θυμαμαι τωρα..) επιπλεον στα φερνει στην πορτα σου στην Αθηνα ( ετσι εκανα εγω για τις 2 σομπες μου )Οταν μαλιστα μιλησεις με τον μεταφορέα πεστου να εχει και 1-2 ατομα μαζι να τους δωσεις ενα κατιτις και να στην ανεβασουν και στο... φεγγαρι ακομα..

Την τοποθετηση για οποιον μπορει να καρφωσει ενα καρφι στον τοιχο την θεωρω αστεια υποθεση.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70001 από valsam
Σαν τις προσφορες στα σουπερ μαρκετ δηλ. οι σομπες,σημερα ολα τα χαρτικα η τα παμπερς μειον 40% (και μην μου πει κανεις οτι παλι με -40% δεν βγαζουν τρελο κερδος)μετα απο 2 μερες παλι το ιδιο και συνεχεια το ιδιο πραγμα και αναρωτιεμε εδω και χρονια αφου ποτε στα 2 παιδια που μεγαλωσα δεν πηρα παμπερς που να μην ηταν σε προσφορα ποιος αγοραζει στην (φουσκομενη)"κανονικη τιμη" μα φυσικα ο κακομοιρης που ξεμεινε και εκει πεφτει το γδαρσιμο,και αναρωτιεμε ξανα μα παλι εστω και που και που αγοραζει καποιος στην (φουσκομενη)"κανονικη τιμη" ποσοι ναναι αυτοι(πιστευω ουτε το 10%)γιατι δεν την ριχνουν για παντα την τιμη στο -40% να τελειωνουμε, ο λογος που γινοταν παλια ηταν γιατι μιας και θα μπει στο σουπερ μαρκετ και θα παρει τα παμπερς ολο και κατι ακομη θα παρει και εκει θα το τσακωσω, ελα μου ντε που πανε για καλα αυτες οι εποχες και ο καταναλωτης ειναι πια διαβασμενος,μπαινει παιρνει μονο τα παμπερς και την κανει τρεχοντας γιατι και να ηθελε να παρει κατι αλλο δεν του φτανουν τα ευρα!
Αλλαξτε νοοτροπια αν δεν θελετε να τα σταζουμε στους Βουλγαρους τους Τουρκους και Σκοπιανους που και σομπες και λεβητες φτιαχνουν και κινεζικες εισαγουν,λιγο παραπανω αν κοστιζει η απο Ελλαδα να στα δωσω φιλε για την υποστιρηξη και μονο, και λεω λιγο παραπανω γιατι πλεων ο Ελληνας λιγα εχει!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70004 από Fokion
Δεν ειδα κανεναν - στο χωρο της θερμανσης τουλαχιστον - να βγαζει "καθε μερα" προσφορες....
εδω ισα ισα στα "αναλλωσιμα" οπως ειναι το πελλετ ( οπως.. αναλλβσιμα ειναι και τα... παμπερς) ειναι που βαρανε....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ