Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64579 από dimitris11

Fokion έγραψε: οχι συγνωμη κι ολας αλλα κοιταξτε χαλι....



ποσους λογους για να σβηνει η σομπα θελετε ακομα.....

Πραγματι ειναι χαλια η εγκατασταση,παρολα αυτα δεν παραπονεθηκε για καπνιλες εντος του σπιτιου,πραγμα που σημαινει οτι με καποιο μαγικο τροπο τα καυσαερια βγαινουν εξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64588 από Fokion
Μα δε χρειαζεται να καπνιζει... μονο και μονο να μη τραβαει αρκει...
Πως μπορεις να ξερει πως συμπεριφερεται καθε σομπα οταν η εκγατασταση ειναι .... αχαρακτιριστη και να κανεις επιλυση προβληματος και μαλιστα απο μακρυα...
δεν εχεις μια "σταθερη" να "πατησεις"

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65795 από xristosdr
preetopaido εκανες κατι απο αυτα που σε ειπαμε βρηκες το προβλημα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70113 από preetopaido
καλή χρονιά σε όλους και εύχομαι σύντομα να γίνει τελικά τόσο φθηνό το πετρέλαιο που να το καίω το ρημάδι από το πρωί έως το άλλο πρωι ασταμάτητα.
Καθυστέρησα να απαντήσω για τις ενέργειες μου καθότι έλειπα στην πατρίδα Σαλλονίκη για πρωτοχρονιά. Λοιπόν γύρισα εχθές και κάναμε την περιβόητη εγκατάσταση της σόμπας.
Η εγκατάσταση έγινε με δόξα και τιμή με atritube σωλήνες μονού τοιχόματος και στη συνέχεια ξεκινώντας με Ταυ καθαρισμού τοποθετήσαμε γωνία 45 μοιρών και μετά 0,5 μέτρο σωλήνα, γωνία 45μοιρών (για να βγει κάθετα στην καμινάδα και τέλος 2 μέτρα σωλήνα που επενδύσαμε όπως μου συστήσατε οι περισσότεροι με πετροβάμβακα μέσα στην καμινάδα του τζακιού. Στη συνέχεια τοποθετήθηκε η σόμπα και κλείστηκε η παλιά πρόσοψη του τζακιού με γυψοσανίδα.
Το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ μέτριο αλλά έχω ακόμη μια μικρή ελπίδα γιατί στην Θεσ/νίκη επισκέφθηκα τον αποκλειστικό αντιπρόσωπο (ευγενέστατος ο κύριος και οι τεχνικοί του) και μου είπαν τεχνικές λεπτομέριεες σύνδεσης αλλά μου ανέφεραν και την πιθανοτητα να χεριάζεται η σόμπα τεχνικές ρυθμίσεις. Αύριο θα επικοινωνήσων για να σετάρουμε μα΄λλον εξαρχής τη σόμπα και ο θεός βοηθός. Προς το παρόν πάλι καλά που έχω και κλιματιστικό....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70127 από dimlyk
καλως την και απελπιζεσαι ....καθε αρχη και δυσκολη :)
οι περισσοτεροι περασαμε απ αυτην την φαση ...και προσωπικα ειμαι ακομα εκει
κι αν ειναι και βολικος ο πωλητης σου ακομα καλυτερα ...θα την βρειτε την ακρη
αλλα καλα θα ηταν να τον καταφερνες να σου μαθει και καποιες βασικες ρυθμισεις να μπορεις να κανεις μονη σου .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70143 από preetopaido
πόσο χαιρομαι που υπάρχει ανταπόκριση στον κόσμο. Λοιπόν ο καλός κύριος εκ Θεσ/νίκης μου είπε τις βασικές ρυθμίσεις τις οποίες και είχα κατανοήσει και φτιάξει από μόνη μου. Οι άλλες έιναι οι πονηρές, αυτές δηλαδή που μπορεί να παρέμβει μόνο εξουσιοδοτημένος τεχνικός και τον περιμένω πως και πως μόλις μπορέσει τηλεφωνικά να μου λέει τι να κάνω για τις φτιάξουμε. Αναφορικά με τον κύριο που αγόρασα τη σόμπα μου με ρώτησε μήπως έχω πολύ μεγάλες απαιτήσεις τελικά. Και εγώ αναρωτιέμαι είναι παράλογο με σόπμα 11kw και απόδοση 86% να θες να ζεστάνεις (και όχι να εχεις 18 βαθμούς και 17 βαθμούς) σε ενιαίο χώρο 60-65τμ με κλειστή την πόστα που οδηγεί στο υπόλοιπο σπίτι?
Τι ενοείς ότι είσαι και εσύ στην ίδια περίπου φάση με έμενα. Κρυώνεις και εσύ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ