Τεχνικός για σόμπα pellet (αλλαγή σε ανεμιστήρα)

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58459 από BadCluster
Το θέμα του θορύβου το σκέφτηκα κ εγώ για αυτό κ θέλω να βάλω πυρίμαχο χαρτί αντί φλαντζόκολλας.

Η σόμπα αυτή τη στιγμή δουλεύει στο full κ χωρίς κανένα πρόβλημα, καπνό δεν έχει βγάλει τουλάχιστον μέχρι τώρα.
Ίσως βγάλει στο σβήσιμο....

Επειδή δεν πρόκειται να βρω το χαρτί σήμερα θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα ή αν είμαι τυχερός αύριο.

Δεν ξέρω αν έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα στο μέλλον αλλά για να βοηθήσω τους επόμενους wannabe μάστορες θέλω να σημειώσω ότι η κεντρική βίδα που στερεώνει το ανεμιστηράκι με τη μεταλική βάση ξεβιδώνει κ βιδώνει ανάποδα από το συνηθισμένο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58461 από stoikon

BadCluster έγραψε: Το θέμα του θορύβου το σκέφτηκα κ εγώ για αυτό κ θέλω να βάλω πυρίμαχο χαρτί αντί φλαντζόκολλας.

Η σόμπα αυτή τη στιγμή δουλεύει στο full κ χωρίς κανένα πρόβλημα, καπνό δεν έχει βγάλει τουλάχιστον μέχρι τώρα.
Ίσως βγάλει στο σβήσιμο....

Επειδή δεν πρόκειται να βρω το χαρτί σήμερα θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα ή αν είμαι τυχερός αύριο.

Δεν ξέρω αν έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα στο μέλλον αλλά για να βοηθήσω τους επόμενους wannabe μάστορες θέλω να σημειώσω ότι η κεντρική βίδα που στερεώνει το ανεμιστηράκι με τη μεταλική βάση ξεβιδώνει κ βιδώνει ανάποδα από το συνηθισμένο.


Ναι το έχουν με ανάποδες βόλτες για να μην ξεβιδώνει. Αν έχει λάσκα ο έλικας βάλε ροδέλα για να μην παίζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58474 από Jannis Green
Η σομπα αυτη ειναι ακριβως ιδια με την δικια μου GRACE NB P01 !!! Σημερα το πρωι εκανε θορυβο ο κοχλιας σαν πολυβολο. Ειχαν λασκαρει δυο βιδες στηριξης απο το μοτερ με τον κοχλια...Οι σταυρωβιδες ειναι σε σημειο που δεν μπορει κανεις να βαλει κατσαβιδι :angry: και εκτος αυτου δεν εχουν ουτε γκροβερ για να μην λασκαρουν. :angry: Τελικα τις βιδωσα με χιλια ζορια και δουλευει για την ωρα κανονικα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58576 από Fokion

stoikon έγραψε: Αν βάλεις φλάντζα από πυρίμαχο χαρτόνι, βάλε διπλό για να σου κόψει και θόρυβο από το μοτέρ.


τωρα κι εσυ.....
μου βαζεις ιδεες....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58705 από BadCluster

Fokion έγραψε:

stoikon έγραψε: Αν βάλεις φλάντζα από πυρίμαχο χαρτόνι, βάλε διπλό για να σου κόψει και θόρυβο από το μοτέρ.


τωρα κι εσυ.....
μου βαζεις ιδεες....


εγώ το θεωρώ λογικό για αυτό κ θα το κάνω ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ