Είσαστε ευχαριστημένοι από την αερόθερμη σόμπα σας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56761 από EFI
Ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Σχετικά με τον αέρα για την καύση χρησιμοποιεί εξωτερικό αέρα απ΄όσο μπορώ να καταλάβω.(υπάρχει τρύπα στο ντουβάρι).
Σχετικά με το ups αυτό που με ενδιαφέρει είναι να λειτουργεί η σόμπα. Δυστυχώς δεν μπορεί να λειτουργήσει γιατί βγάζει το μήνυμα ALR.HIGHT CURRENT το οποίο σημαίνει αυξημένο ρεύμα. Όταν έκανα ερώτημα εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω σταθεροποιητή απάντηση δεν πήρα!!!!!!. Πράγμα που μας οδηγεί στο θέμα εγγύηση. Που να απευθυνθώ? στην Ελληνική εταιρεία που δεν απαντάνε στα τηλέφωνα? ή στην Ιταλία (μαμά εταιρεία)? Είμαι στο τσάκ να αρχίσω να τους κάνω ρόμπα σε όλο το internet. Σεβάστηκα μέχρι τώρα και δεν έχω ονοματίσει. Λέω μήπως τους φωτίσει ο Αγ. Σπυρίδωνας που είναι αύριο!!!!! και βλέπουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56772 από kmaik
Μεγάλη η χάρη του αλλά που να προλάβει και ο Άγιος. Υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα να ασχοληθεί. :lol:
Τα ups, φθηνα ή ακριβά λειτουργούν και σαν σταθεροποιητές. Όταν δηλαδή υπάρχει ρεύμα δεν έχει σημασία αν είναι φθηνό ή ακριβό το ups. Είναι σαν να έχεις σταθεροποιητή. Άπλα όπως σου είπα σε διακοπή ρεύματος αν θες να λειτούργει η σόμπα, καλύτερα καθαρού ημιτόνου. Όπως σου είπα για την εταιρία πρέπει να το κυνηγήσεις . Άρχισε βασικά από τον πωλητή και αυτόν που έκανε την εγκατάσταση, μετά την ελληνική αντιπροσωπεία και μετά την Ιταλική.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": EFI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56781 από kmaik
Προσοχή το ups είναι μια μπαταρία, δεν θα σου κρατήσει την σόμπα για απεριόριστο διάστημα . Πρέπει να γίνει σωστή επιλογή ανάλογα με την ισχύ που καταναλώνει η σόμπα σου και οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν για να κάνουν σωστό σβήσιμο της σόμπας όταν υπάρχει διακοπή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56782 από stelios
Εφη η σομπα σου πρεπει να ειναι της ιδιας ετερειας με την δικια μου (avatar δες)? σιγουρα θες ενα σταθεροποιητη τασης ενας απλος εχει 15 euro.οσο για το air flow....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56783 από EFI
Σωστά. Μόνο το χρώμα αλλάζει Έχεις και εσύ τα ίδια προβλήματα?.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56798 από stelios

EFI έγραψε: Σωστά. Μόνο το χρώμα αλλάζει Έχεις και εσύ τα ίδια προβλήματα?.

οπως ειπα σταθεροποιητη πρωτα απο ολα.επρεπε ο τεχνικος να σου το βαλει απο την αρχη.
για το air flow μαλλον εχει θεμα το συγκεκριμενο μοντελο.αλλα μην σε στεναχωρει εχω δοκιμασει τα παντα μαζι με τον τεχνικο αλλα και μονος μου αποτελεσμα απλα εχει μειωθει το φαινομενο αυτο.θελει καποιες αλλαγες στο κρυφο μενου εχει η σομπα. απαιτησω το απο τον τεχνικο που την τοποθετησε επισης καλα ειναι να σου της δωσει και σε εσενα ετσι ωστε να της εχεις αλλα μην την σκαλιζεις εσυ χωρις να ξες.για να σβησεις το air flow οταν το εμφανιζει. αφηνεις την σομπα μερικα δευτερολεπτα μεχρι να σταματησουν τα βεντυλατερ και μετα κρατας πατημενω το κουμπι on/off μεχρι να σβησει και αμεσως μετα κανεις ξανα εκινιση συνηθως αναβει παντα κανονικα.την εχω σχεδον 1 χρονο χωρις αλλα προβληματα.
υπρχει και ξεχωριστο θεμα μεσα στο forum για την σομπα μας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": EFI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ