Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91094 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
οι κωδικοι πιθανον να ισχυουν ,,,το μενου ομως οχι ειναι μονο για τις αεροθερμες
καλο ειναι να ζητησεις να στα δωσουν 3-4 σελιδες ειναι ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #91192 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

November έγραψε: καλησπερα.
εαν μπορουσε να με βοηθησει καποιος.
εχω αγοραση την giordana και θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι δυνατον να ρυθμισεις τον κυκλοφορητη, δλδ
σε τη θ/σια θα ανοιγει και θα κλεινει. ειναι καλο η φλογα να ειναι μεγαλη ή μικρη?
εαν απαιτουνατι καποιοι κωδικοι απο που θα τους βρω?
καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.
καληνυχτα.


Τι εργοστασιακες τιμες εχεις; και Γιατι θελεις να τις αλλαξεις;
Οι περισσοτεροι κωδικοι ειναι ιδιοι με των αεροθερμων σομπων. Εχω την Μelinda idro 15,2 kw και δεν εχω αλλαξει σχεδον τιποτε απο την αρχικη ρυθμιση.
Χανω κατι;
Υ.Γ Τι εντυπωσεις εχεις απο την giordada μεχρι στιγμης;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91735 από November
Απαντήθηκε από November στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
βασικα ενδιαφερομαι να αλλαξω τις τιμες του νερου στις οποιες ανοιγει και κλεινει ο κυκλοφορητης.
γνωριζεις τον τροπο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91746 από mkaterina
Απαντήθηκε από mkaterina στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Γεια σας και συγχαρητήρια για την πολύ καλή σελίδα σας!
Σας διαβάζω πολύ καιρό και είμαι εντελώς ασχετη με το θέμα pellet και σόμπες.
Λόγω οικονομικών δεν έχω καταφέρει να αγοράσω μια σομπα pellet. Θέλω αυτό το καλοκαίρι να κάνω μια έρευνα και από του χρόνου το χειμώνα να έχω μια καλή σόμπα που αν ειναι δυνατόν να ενώνεται και με τα σώματα του καλοριφερ.
Έχω έναν χώρο 148τ.μ. χωρίς κεντρική θέρμανση και δεν είναι ενιαίος ο χώρος.
Καταλαβαίνω ότι ο χώρος για να ζεσταθεί δεν αρκει μια σόμπα αλλα πιστεύω οτι το καλύτερο θα ήταν ένας λέβητας pellet ΑΛΛΑ το θέμα είναι τα λεφτά. Αν η διαφορά του λεβητα με της σόμπας είναι μεγάλη θα αρκεστώ σε μια σόμπα κι ας ζεσταίνει το μισό σπίτι αλλωστε δεν θα είναι όλα τα σωματα ανοιχτά.
Επίσης, δεν ξέρω αν θα μου είναι αρκετή και μια απλή σόμπα που δεν θα ενώνεται με τα καλοριφέρ.

Διαβάζοντας αυτό το τοπικ η σόμπα LaNordica - Extraflame διάβασα καλές κριτικές αλλα δεν κατάλαβα αν αυτη η σόμπα ενώνεται με τα καλοριφέρ ή όχι. Τυχαία είδα αυτή τη σόμπα σήμερα, εχω διαβάσει για τόσες πολλες σόμπες που έχω ψιλομπερδευτεί! :unsure:

Επίσης, όταν αποφασίζετε για μια αγορά που απευθύνεστε και τι κάνετε απο θέμα τεχνικής υποστήριξης.
Και ένα τελευταίο για να μη σας κουράζω γνωρίζεται αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη εταιρεία στην Λάρισα που να ασχολείται με σόμπες pellet-εγκατάσταση; Αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης και δεν μπορείτε να μου δώσετε κάποιο όνομα εταιρείας θα σας παρακαλούσα πολύ να μου στειλετε ένα mail.
Γενικά από εταιρείες και μαστόρους-τεχνίτες δεν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, γι'αυτό θα ήθελα να μου πείτε πως να κατευθυνθώ, τι να προσέξω, αν υπάρχει κάποια αξιόπιστη εταιρεία ή τεχνικός να με καθοδηγήσει.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! :)
Καλή συνέχεια!
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mkaterina.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91749 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
καλώς ηρθες κατερινα
οι περισσοτερες εταιρειες εχουν σομπες υδραυλικες που συνδεονται με τα καλοριφερ
μονο που κατα την γνωμη μου ειναι δυσαναλογα ακριβες σε σχεση με τους λεβητες :)
δεν ξερω αν εχεις καταληξει στο καυσιμο πελλετ ...αν ομως εχεις καταληξει καλο θα ηταν να εχεις και αποθηκευτικο χωρο ...μπας και παρεις καμμια ποσοτητα καλοκαιρι σε χαμηλοτερες τιμες ,,οπως επισης ...ναχεις το νουσου κι εδω και στο ιντερνετ για πιθανες προσφορες μηχανηματων ...και φυσικα να αρχισεις απο τωρα να ενδιαφερεσαι ασχετα ποτε θα κανεις την αγορα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mkaterina

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91783 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
αν καταλαβα σωστα,λες οτι δεν εχεις αυτονομη στο σπιτι,οποτε χωρις να ξερω σιγουρα βεβαια,ειναι πολυ δυσκολο να βαλεις σομπα πελλετ νερου.
αν στο σπιτι υπαρχει σημειο που να βολευει και να κοιταζει η σομπα προς στα μεσα,τοτε θα σε ζεσταινει αλλα σιγουρα θα χρειαστεις αρκετα μεγαλη σομπα λογο τ.μ.αυτο σιγουρα θα στο μελετησει και απαντηση αυτος που θα ερθει να σου δωσει και προσφορα.
η lanordica παντως ειναι μεγαλο και σοβαρο εργοστασιο με υποστηριξη και απο τη μικρη πειρα που εχω,δουλευει και αποδιδει αυτα που υποσχεται.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mkaterina

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ