Βοήθεια για επιλογή pellet: Grace, HP24A, Energy GP

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49799 από cflour
Καλησπερα σε ολους...
Ειμαι στην διαδικασια επιλογης αεροθερμης σομπας Pellet θα ηθελα την γνωμη σας για καποιες σομπες στις οποιες εχω καταληξει....

Μενω στο Ηρακλειο Κρητης οποτε οι επιλογες μου ειναι καπως περιορισμενες γιατι την σομπα θα πρεπει να την παρω απο καποιον εδω αφου χρειαζομαι να μου κανει εγκατασταση...
Εχω παρει μια προσφορα για την σομπα GRACE NB PI 9KW η οποια μου φανηκε αρκετα καλη.....(1370€ σομπα+εγκατασταση)

Μετα απο αρκετο διαβασμα στο forum αρχισα να σκεφτομαι και την ΗΡ60(λογω εμαφανισης περισσοτερο), την ΗΡ 24A και την ENERGY GP 8000 του κ. Μοσχαλη μιας και εχει αντιπροσωπο στα Χανια και μπορει να ερθει να μου την εγκαταστησει....αν και με προβληματιζει οτι βρισκομαι Ηρακλειο και αυτος Χανια σε περιπτωση που τον χρειαστω....

Θα ηθελα την γνωμη σας για την Grace οπως επισης και ποιες εναι οι διαφορες μεταξυ της ΗΡ24Α και Energy GP8000 αφου και οι 2 ειναι περιπου στα 9Kw
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50998 από cflour
Τιποτα κανεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51001 από Fokion
Δυσκολα να σου πει καποιος που δεν εχει εμπειρεια και με τις 3.....

για οσο σου κανει εχω 2 GP8000....
δε ξερω τι διαφορά εχουν μεν την HP περαν του οτι κατι εχω διαβασει οτι τον αερα τον πεταει μεσα απο σωλήνες και οτι μπορει να το στειλει πιο μακρυα.....
απο την αλλη εχουν και μια υπολογισιμη διαφορά στην τιμη....

απο κει και περα?????? η εγκατασταση δεν ειναι κατι φοβερο... κι αν παθει και κατι χανια ηρακλειο ενα 2ωρο ειναι... σαμπως νομιζεις εδω στην Αθηνα θα ερθει γρηγοροτερα?????

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52862 από ACIDBLACK
καλησπερα απο το ΗΡΑΚΛΕΙΟ ...

η εγκατασταση ειναι ενα παιχνιδακι και τα λεφτα που ζητανε για την 9αρα ειναι μεγαλη κοροιδια

στειλε μου ενα μαιλ να τα πουμε για σομπες και πελλετ ....

φιλικα

ιδομενεας

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52885 από kmaik
Καλησπέρα επίσης από Ηράκλειο. Και εγώ φρέσκος στο πελλετ και την σόμπα 3 μήνες τώρα . Να είναι καλά το forum. Εμπειρία από τις σόμπες που αναφέρεις δεν έχω αλλά για όποια απορία έχεις στο πελλετ και τις σόμπες γενικότερα όπως μπορούμε θα βοηθήσουμε. Θα συμφωνήσω όμως με τον άλλο πατριώτη, πολλά μου φαίνονται τα λεφτά. Πάρε τουλάχιστον περισσότερα Kw . Χαμένα δεν πάνε. Αν την ίδια σόμπα την είχες πάρει τέλη Αύγουστου ή το αργότερο αρχές Σεπτέμβρη θα πήγαινε κοντα στα 1000.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52921 από Gianistr
Δε ξερο τι πεζει στη κρητη αλλα εδο στη θεσαλια η μοσχαλοσομπα σκιζει .
Δαγκωτοοοοοο απο το βολιοτη ειναι και καλο παιδι. Τορα για σερβισ δε ξερο τι γινετε εκει κατο αλλα μεχρι τορα εγω απο τηλεφωνο βρικα ακρη σε οτι χριαστικα.

Α, να πω ομος οτι εγω εχω τη δωδεκαρα και οχι τη 9 που λες, αλλά νομιζο τα εντοσθια ιδια ειναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ