Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39636 από laz37283
Απαντήθηκε από laz37283 στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing

theoilia έγραψε: Ρε φιλαράκι μια χαρά προσεκτικά σε διαβάζω.Στην δική μου όταν πλησιάζει την θερμοκρασία που έχεις ορίσει αν είναι ο ανεμιστήρας στο αυτο , πέφτει η ένταση του.Δεν σταματάει.Ο ανεμιστήρας δουλεύει συνέχεια.Και για αυτό ρωτάω αν σε σένα σταματά ή δεν βγάζει ζεστό αέρα

δηλαδη στο auto δουλει το αεροθερμο ακομα και αν εχεις μολις δυο βαθμους διαφορα θερμοστατη και θερμοκρασιας,εστω και πολυ χαμηλα και σιγανα!σε μενα πρεπει να ειναι 4 βαθμοι διαφορας.δηλαδη να θελω 27 ενω στον χωρο εχω 23.αλλιως δεν λειτουργει το αεροθερμο.
Συγνωμη που εχω γινει κουραστικος.αλλα ,επειδη μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο να λειτουργει ετσι ,εαν σε σενα λειτουργει αλλιως τοτε εμενα με κοροιδευουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39638 από laz37283
Απαντήθηκε από laz37283 στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing

stoikon έγραψε:

laz37283 έγραψε: Διαβασε λιγο προσεκτικοτερα αυτο που λεω.εαν την αναψω και αριστερα πανω στην οθονη οπου γραφει την θερμοκρασια χωρου λεει 23 βαθμους και δεξια οπως την κοιτας με μικρα λεει 26 που ειναι πχ ο θερμοστατης ,δηλαδη 3 βαθμους διαφορα θερμοκρασιας ,δεν βγαζει το αεροθερμο αερα.Μονο εαν βαλω το θερμοστατη σε τεσσερις βαθμους διαφορα δηλαδη στο συγκεκριμενο παραδειγμα να θελω απο 23 να παει σε 27.τοτε αρχιζει να δουλευει το αεροθερμο.


Μήπως αριστερά είναι ο θερμοστάτης και δεξιά η θερμοκρασία χώρου; Λέω εγώ τώρα.

οχι αριστερα ειναι η θερμοκρασια χωρου και δεξια ο θερμοστατης ειναι τσεκαρισμενο αυτο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39738 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Καλά ο κατασκευαστής δεν προσφέρθηκε να δώσει λύση και σου είπε απλά ότι "έτσι λειτουργεί η πλακέτα"; Κατάλαβα καλά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39780 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Η CaminoDesing πρέπει να εκπαιδεύσει καλύτερα τους πωλητές της.Ο πωλητής μάλλον δεν την ξέρει καθόλου την σόμπα.Ας τον βάλουν,μόλις τελειώσουν την φούρια που έχουν αυτό τον καιρό, να κάνει κάνα σεμινάριο.Αλλά ας μάθουμε να διαβάζουμε και εμείς τι λέει αυτό το έρμο το βιβλιαράκι που μας έδωσαν μαζί με την συσκευή που αγοράσαμε...Θα μας λύσει πολλές από τις απορίες μας

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39793 από γαβαλας
thn sompa thn exeis doulepsei??eisai euxaristhmenos apo thn sopmpa?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39813 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Λοιπόν μετά από επιτόπια εξέταση.Θερμοκρασία χώρου 19c ο θερμοστάτης στο 20c το αερόθερμο στο auto δουλεύει κανονικά στην πρώτη σκάλα βγάζοντας ζεστό αέρα.Οπότε κάποιο θέμα έχει η σόμπα σου laz37283.Πάρε τηλ και πες τους ότι η σόμπα έχει πρόβλημα.Τα υπόλοιπα θεματακια που έχεις διορθώνονται μέσα από το μενού εφικτού.Λεπτομέρειες για το πως θα το κάνεις θα βρεις στο μανουαλ.


ΥΓ:Αυτόν τον πίνακα ελέγχου έχει η δικιά σου;


φέτος καίμε πετρέλαιο...


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ