Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39609 από laz37283
Απαντήθηκε από laz37283 στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Ναι απο 22 σε 24 ας πουμε οκ ,απο 22 σε 25 σε σπιτι 92 τετραγωνικα?αλλα εστω και αυτο.το αλλο με τον θερμοστατη?σε σενα δηλαδη εαν φτασει ο χωρος 25 πχ και το εχεις βαλει να θελει 25 παει σε σβησιμο η σομπα?δεν κραταει σε συντηρηση την φλογα?
και εστω ακι σβηνει γιατι αν απο 25 πεσει σε 22 δεν αναβει μονη της .Σας λεω οτι πρεπει να παει τεσσερις βαθμους κατω.Το ξερω γιατι δεν περιμενα βεβαια δυο ωρες να πεσει η θερμοκρασια του χωρου,αλλα μιση ωρα μετα εβαλα τον θερμοστατη 3 κατω και δεν πηγε σε εναυση.Πηγε μονο οταν τον εβαλα 4 κατω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39610 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing

laz37283 έγραψε: Ευχαριστω για την απαντηση.
Κανε τα βηματα οπως τα περιγραφω και πες μου τι κανει σε εσενα.
Παντως ο γιος του Σαμοκατζιδη που ειναι και μηχανολογος ,μου ειπε ο πωλητης εδω στην κατερινη,οτι ειπε δεν υπαρχει ρυθμιση.Ετσι ειναι η πλακετα.Εαν βρεις κατι στο εγχειρίδιο σε παρακαλω να μου το πεις αμεσα.και δες αυτο που λεω με το αεροθερμο.Δηλαδη επαναλαμβανω.Αναψε την σομπα απο τo power on Και βαλε τον θερμοστατη περιβαλλοντος μετα δυο ή τρεις βαθμους πανω απο την θερμοκρασια χωρου και πες μου εαν αναψε το αεροθερμο.Μετα δοκιμασε τεσσερις βαθμους διαφορα και θα πρεπει να αναψει.Θα περιμενω εναγωνιως νεα σου.
Δες το γιατι η γραπτη εγγυηση της πλακετας ειναι μονο 6 μηνες ,του αεροθερμου 1 χρονο και της υπολοιπης σομπας 2 χρονια ,ασχετα εαν αυτοι με το στομα λενε ,ακουσον ακουσον εγγυηση 5 χρόνια.(μονο προφορικα ,αλλα οπως ξερεις τα γραπτα ειναι που ισχυουν.


Τώρα μου είναι δύσκολο να το κάνω αυτό.Το βραδάκι με το καλό.Πάντως για το σβήσιμο ενώ πιάνει την θερμοκρασία χώρου αλλάζει από το μενού εφικτού,το άλλαξα εγώ να μην σβήνει.Όπως και για το αν θα ανάβει αν η θερμοκρασία χώρου είναι μεγαλύτερη από την τιμή του θερμοστάτη

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39611 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
οπως σου ειπα - η δικη μου δεν εχει την δυνατοτητα να σβηνει η δικη σου μπορει να την εχει - δες το μανουαλ.

αν παει 4 βαθμους κατω αναβει μονη της?

αρα ΕΧΕΙ αυτη τη δυνατοτητα...
ετσι προφανως ειναι ρυθμισμενη
μπορει με καποιο τροπο εσυ να μπορεις να ορισεις αυτη τη διαφορά...

απενεργοποιησε τον ελεγχο μεσω θερμοκρασιας πρωτα απο ολα να δεις πως συμπεριφερεται...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39612 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Και τι εννοείς όταν λες ότι δεν βγάζει ζεστό αέρα;Δεν δουλεύει ο ανεμιστήρας;Στην δικιά μου πάντα δουλεύει ο ανεμιστήρας, προσπάθησα να τον κλείσω και δεν μπόρεσα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39614 από laz37283
Απαντήθηκε από laz37283 στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Διαβασε λιγο προσεκτικοτερα αυτο που λεω.εαν την αναψω και αριστερα πανω στην οθονη οπου γραφει την θερμοκρασια χωρου λεει 23 βαθμους και δεξια οπως την κοιτας με μικρα λεει 26 που ειναι πχ ο θερμοστατης ,δηλαδη 3 βαθμους διαφορα θερμοκρασιας ,δεν βγαζει το αεροθερμο αερα.Μονο εαν βαλω το θερμοστατη σε τεσσερις βαθμους διαφορα δηλαδη στο συγκεκριμενο παραδειγμα να θελω απο 23 να παει σε 27.τοτε αρχιζει να δουλευει το αεροθερμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39618 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λύσεις για τις σόμπες της Caminodesing
Ρε φιλαράκι μια χαρά προσεκτικά σε διαβάζω.Στην δική μου όταν πλησιάζει την θερμοκρασία που έχεις ορίσει αν είναι ο ανεμιστήρας στο αυτο , πέφτει η ένταση του.Δεν σταματάει.Ο ανεμιστήρας δουλεύει συνέχεια.Και για αυτό ρωτάω αν σε σένα σταματά ή δεν βγάζει ζεστό αέρα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ