Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29313 από dasalis
Απαντήθηκε από dasalis στο θέμα Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet
Καλησπερα και απο μενα,σημερα που αγορασα μερικα τσουβαλακια πελλετ ρωτησα για τη καμιναδα και μου ειπον οτι αμα ειναι παραπανω απο 2 μετρα,ζοριζετε το βεντιλατερ που στελνει τα καυσαερια εξω και δεν εχουμε καλη αποδοση τησ καμιναδασ και τησ σομπασ.ισχυει κατι τετοιο?εγω τη καμιναδα τη σκεφτομαι οπωσ ειναι στη φωτο, αφου εκει που τελειωνει ειναι ταρατσα. και απεχει περιπου 10 εκ, απο τα στηθαια.μηπωσ θα επρεπε να απεχει περισσοτερο?

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by dasalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29318 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet

stelios έγραψε: συμφωνω μιχαλη και εγω ζεσταινω οροφοδιαμερισμα 115 τ.μ με τρομερες απωλιες αφου ειναι εκταιθιμενω απο παντου.χωρις να χρεισημοποιω τα καναλια.απλα με σωστη τοποθετηση της σομπας στον χωρο του σπιτιου.ολοι θυμομαστε τον περσινο χειμωνα στην μακεδονια το σπιτι ειχε σταθερα 22 βαθμους στην σαλοκουζινα και 19 στα δωματια με εξωτερικες στο -5.και ολα αυτα χωρις να δουλεψει η σομπα ποτε στο τερμα.


Στέλιο,ποια σόμπα έχεις και τι καταναλωση ειχες;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29356 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet

pantelis1973 έγραψε:

stelios έγραψε: συμφωνω μιχαλη και εγω ζεσταινω οροφοδιαμερισμα 115 τ.μ με τρομερες απωλιες αφου ειναι εκταιθιμενω απο παντου.χωρις να χρεισημοποιω τα καναλια.απλα με σωστη τοποθετηση της σομπας στον χωρο του σπιτιου.ολοι θυμομαστε τον περσινο χειμωνα στην μακεδονια το σπιτι ειχε σταθερα 22 βαθμους στην σαλοκουζινα και 19 στα δωματια με εξωτερικες στο -5.και ολα αυτα χωρις να δουλεψει η σομπα ποτε στο τερμα.


Στέλιο,ποια σόμπα έχεις και τι καταναλωση ειχες;


αυτη που ειναι στο avatar μου edilkamin funny 11kw
η σομπα λογο μωρων δουλευε κατα μεσο ορο 19 ωρες την ημερα.στα πολλα τα κρυα εκαψα μεχρι 25 κιλα την ημερα οταν μαλακωσε ο καιρος (10 βαθμους) γυρω στα 16κ.με προχειρους υπολογισμους θελω περιπου 3 τονους για τον χειμωνα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30044 από xristosdr
Απαντήθηκε από xristosdr στο θέμα Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet
Γεια σας παιδιά, είμαι καινούριος εδώ και έχω διαβάσει αρκετά από αυτά που αναφέρετε, έχω πάρει εχθές την αεροθερμη σόμπα πελλετ της VENΕTA – MARMOLADA 12KW αλλά έχω πρόβλημα από πού να βγάλω την καμινάδα σκέφτηκα να κάνω το παρακάτω που είναι στην εικόνα

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30577 από xristosdr
Απαντήθηκε από xristosdr στο θέμα Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet
μπορει να με πει καποιος αν αυτο που 8ελω να κανω ειναι σωστο χωρις να εχω προβλημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30740 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Σύνδεση καμινάδας σόμπας pellet
Καλημέρα,
Δεν γνωρίζω τη σόμπα σας, και τον τρόπο που δουλεύει, Πρώτα απ'όλα διαβάστε το εγχειρίδιο και ακολουθήστε ΠΙΣΤΑ τις οδηγίες του κατασκευαστή. Επόμενο βήμα η επικοινωνία με το κατάστημα που την αγοράσατε για να σας πει τη γνώμη του, και τέλος ίσως να ήταν καλύτερα να πάρετε έναν τεχνικό που να ξέρει τη δουλειά του , να σας πει τη γνώμη του. Επιφυλάσσομαι γι αυτό που θα πώ μιας και δεν γνωρίζω καθόλου τη σόμπα σας , αλλά δεν νομίζω να δουλεψει καλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ